KrajowyTransport.pl
Kategorie

Co mi da spedycja?

To pierwsze pytanie jakie zadaje sobie przedsiębiorca wchodzący na rynek transportu. Samo słowo egzystuje gdzieś w przestrzeni, ogólnie pojmowane jako czynności przewozu ładunków. Wiele osób niezbyt kojarzy co tak naprawdę oznacza i co może dać przewoźnikowi ten twór.

Jeśli się dobrze rozejrzymy to na rynku znajdziemy sporo firm które w profilu działalności posiadają spedycję, nawet w nazwach nie jest problemem odnalezienie. Niestety większość z nich nie ma ze spedycją nic wspólnego...

Przedsiębiorstwa transportowe przeżywają obecnie trudny okres, rynek nasyca się przewoźnikami zagranicznymi, coraz ciężej o solidny kontrakt po którym nie trzeba czekać na zapłatę wiele dni. Jak wyjść z problemu braku kilometrów i stojącego auta? Gdzie udać się w czasie kryzysu?

Do banku po kredyt? Wiadomo, że to ciężkie i chwilowe rozwiązanie, dodatkowo niezbyt chętnie udziela się kredytów branży transportowej...  Odrębną szansą na przetrwanie jest nawiązanie współpracy z dobrą i sprawdzoną firmą spedycyjną.

Jak twierdzi Paweł Koszyński, ADAR postanowił określić wartości najważniejsze dla kooperacji pomiędzy przewoźnikiem a spedycją. Bez wątpienia priorytetem jest zaznajomienie się z kontrahentem, wykluczenie możliwości nierzetelnego klienta. Drugim warunkiem koniecznym, jest stała, wysoka liczba robionych kilometrów. Zaś czynnik najważniejszy to terminowość wypłaty należności, dla małego przewoźnika oczekiwanie na płatność ponad dwa miesiące może wiązać się z wielkimi problemami płynności.

Pierwszą kwestię można rozwiązać od ręki, wystarczy sprawdzić rankingi wiarygodności w wywiadowniach gospodarczych. Dla przykładu ADAR Spedycja osiągnęła najwyższą notę A1 w wywiadzie agencji D&B . Poczta pantoflowa wśród kierowców też z pewnością działa i już po paru minutach rozmowy możemy dowiedzieć się najważniejszych rzeczy. Czas poświęcony na szukanie może zwrócić nam późniejsze koszty oczekiwania na zaległe pieniądze.

Priorytetową kwestią jest dobry, solidny układ. Rodzimy biznes go oferuje, wystarczy dobrze poszukać.

 

Redakcja KrajowyTransport.pl

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów