KrajowyTransport.pl
Kategorie

Sezon otwarty dla motocyklistów

Słońce i coraz lepsze warunki na drodze jak co roku zwiastują nadejście okresu, w którym z większą częstotliwością powinniśmy zerkać w lusterka. Za nami, z boku czy po skosie, pojawić się może motocyklista.

Liczba pojazdów silnikowych jednośladowych systematycznie rośnie, już w 2011 wedle statystyk KGP było ich około miliona, biorąc pod uwagę liczbę samochodów - 17 milionów można łatwo założyć, że na jeden motocykl przypadało 17 aut. Częstotliwość spotykania się maszyn rośnie jednak w okresie wiosennym i letnim by prawie zaniknąć zimą.

Aż 2380 kierujących motocyklami było ofiarami wypadków w 2011 roku, 124 kierujących motocyklem zaś złapanych było pod wpływem alkoholu.

Cała sytuacja obrazuje powagę czychających niebezpieczeństw, wiele zależy i od kierującego motocyklem jak i od współuczestnikó ruchu. Jak mantrę powtarzać można podstawy o agresji na drodze, prędkości, wyprzedzaniu na zakrętach. Niestety należy do tego dorzucić złośliwość, zajeżdżanie drogi, przyhamowywanie w akcie zemsty za jakieś wyimaginowane przewinienia na drodze.

Pamiętajmy dlatego, że nasze głupie emocje mogą spowodować tragedię.

Oby w tym sezonie sytuacja się poprawiła.

 

Źródła: raport KGP wypadki drogowe w Polsce 2011

 

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów