KrajowyTransport.pl
Kategorie

Krótkoterminowy wynajem aut w miastach?

W najbliższym czasie możemy dowiedzieć się więcej o nowej usłudze, dostępnej już od dawna na ulicach europejskich miast. Dotychczas wynajem samochodu kojarzył się nam ze sporym wydatkiem, masą formalności i niebezpieczeństwem wynikającym z użytkowania cudzego mienia.

Możliwości wprowadzenia na Polski rynek usługi lekkiej w odbiorze, łatwej w obsłudze i przyjemnej w obejściu testuje spółka Car2Go. Chodzi o podobną do oferty Veturilo opcję małych elektrycznych samochodów dostępnych w dużych miastach.

Zapotrzebowanie w Polsce z pewnością istnieje, wpływają na to słabe rozwiązania komunikacyjne w dużych miastach, Warszawa, Wrocław, Szczecin czy Gdańsk potrafią przyprawić o ból głowy rozmiarami korków i problemami z parkowaniem. Nie każda młoda osoba może także pozwolić sobie na wydatek rzędu paru tysięcy + ubezpieczenie, żeby kupić własne auto.

Car2Go planuje oddać nam usługę pozbawiającą nas wielu kłopotów zwiazanych z normalną eksploatacją auta, stawka naliczana byłaby minutowo i zawierała w sobie opłaty za parking, paliwo i ubezpieczenie. Szacunkowy koszt w miastach zachodnich do 29 eurocentów (1,2 zł) za minutę. W Polsce moglibyśmy liczyć na troszkę niższą stawkę...

Ważnym elementem jest także nasycenie powierzchni autami, na zachodzie przypadają mniej wiecej 4 auta na kilometr kwadratowy, szacunkowo potrzebujący musi przejść 250 metrów ażeby wypożyczyć auto.

Najciekawszej części rozwiązań, dotyczących kwestii odpowiedzialności, momentu zawarcia transakcji najmu czy informacji o rejestracji użytkowników spółka na razie nie udziela, zapewne będzie to ujawnione po pozytywnej analizie rynku.

 

K.T

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów