KrajowyTransport.pl
Kategorie

Innowacyjne logo dla firmy transportowej?

W dobie otwierania się mikrobiznesów, drobnych przewoźników i transportu coraz częściej przy projektowaniu logo popełniane sa plagiaty, głównie z braku pomysłów. Polska moda na nazywanie firmy od sylab imienia i nazwiska komplikuje sprawę dobrych, zapamiętywanych znaków graficznych. Dlatego też ciężko dobrać odpowiedni logotyp dla firmy transportowej, który nie powielałby schematu ustawionej bokiem ciężarówki czy pędzących koni po asfalcie...

W dniu dzisiejszym porozmawiamy z założycielem innowacyjnego portalu grafików internetowych - Łukaszem Karasiem ze zlapgrafika.pl

http://polskaholandia.pl/wp-content/uploads/2014/04/ZG.jpg

 

Z założeń inicjatywy wynika, że chciał Pan poprzez formę zgłaszania konkurencyjnych projektów wyłonić najlepsze loga dla potencjalnych firm transportowych, zgadza się?

- Rzeczywiście, transport jest na tyle dużą branżą, związaną z internetem i znakami graficznymi, że jedynie poprzez masową konkurencję można dobrać wartościowe logo. Serwis zlagrafika.pl oferuje paręset młodych, żądnych zleceń grafików którzy w rozsądnych pieniądzach opracują dobre logo dla firmy transportowej.

Wielu klientów z branży transportowej szuka logo na plandekę ciężarówki, poważnych prac w dużej rozdzielczości. Dlaczego sądzi Pan, że korzystniej będzie założyć zlecenie na zlapgrafika.pl niż pójść do agencji reklamowej "za rogiem"?

-To bardzo proste - śmieje się Pan Łukasz - zwyczajna agencja ma narzucone ceny, marże. Jest związana układami, dostawcami towaru. Formuła naszego portalu pozwala na stworzenie aukcji projektu. To zleceniodawca określa kwotę którą ma zamiar przeznaczyć na projekt logo, zaś ogromna baza ponad tysiąca grafików albo będzie zainteresowana takimi pieniędzmi za projekt albo nie - wskazuje statystyki Pan Łukasz.

-Jest to także forma dotarcia do ludzi młodych, kreatywnych, którzy w normalnych warunkach mieliby problem z zatrudnieniem w agencji reklamowej ze względu na brak stażu czy innych mało istotnych w pracy grafika rzeczy - dodaje - Warto także zauważyć, że osoba chcąca się wypromować może wykonać logo dla firmy transportowej za powiedzmy 500 zł jeżeli tylko ma na to chęć, po co ograniczać rynek zaporowymi cenami? - rozkłada ręce Pan Łukasz.

Podsumowując, mała firma transportowa chce stworzyć logo. Nie ma ochoty płacić ogromnych kwot za pracę agencji, co musi uczynić żeby złożyć zamówienie w Pana portalu?

- To zasadniczo proste, jak wspominałem posiadamy w bazie ponad 1000 różnych osób projektujących loga. Zleceniodawca rejestruje się w serwisie, ustala warunki zlecenia, określa czas zgłaszania ofert. Następnie informacja o pojawieniu się zapotrzebowania trafia do zarejestrowanych grafików którzy nadsyłają prace do konkursu - wskazuje Pan Łukasz - właściciel oczekuje na paredziesiąt/pareset prac a następnie wybiera taką któa go satysfakcjonuje. Proszę mi wierzyć, takiego wyboru nie udostępni zwykła agencja reklamowa...

Brzmi rozsądnie, zachęcamy firmy transportowe poszukujące logo do wypróbowania platformy zlapgrafika.pl

 

 

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów