KrajowyTransport.pl
Kategorie

Prawdziwy "smutny bus" w Małopolsce

Krakowski oddział WITD przeprowadził kontrolę bardzo "smutnego" busa. Jak się okazało lista usterek i problemów nękających eksploatowany samochód była długa i szokująca. Na domiar złego dokumenty auta były w posiadaniu Policji a badania skończyły się w 2013 roku!! Jakim cudem to auto jeszcze jeździło?

W aucie stwierdzono między innymi:

"Niesprawny układ kierowniczy i hamulcowy, niedziałające oświetlenie, nadmierną, głęboką korozję elementów konstrukcji nośnej pojazdu i elementów zawieszenia, brak wymaganego wyposażenia, nadmierne wycieki płynów eksploatacyjnych oraz wiele innych usterek. Kierujący nie okazał do kontroli dokumentu potwierdzającego dopuszczenie pojazdu do ruchu."

Najbardziej jednak dziwi fakt, że dokumenty wozu były zabrane w 2013 roku co potwierdził oficer dyżurny KPP w Chrzanowie, zaś badania techniczne wygasły w październiku 2013!!

Za tak rażące zaniedbania kierowca otrzymał mandat w wysokości 400 zł zaś przedsiębiorca narażający zdrowie i życie uczestników ruchu będzie brał udział w postępowaniu karnym, podczas którego może otrzymać do 5800 zł za naruszanie przepisów ustawy o transporcie drogowym.

 

Źródło: krakow .witd.gov.pl

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów