KrajowyTransport.pl
Kategorie

Samo-ładujący wózek zamiast windy do busa

Na rynku produktów dla logistyki co jakiś czas pojawiają się nowe rozwiązania, mające ułatwiać życie pracownikom. Tym razem naszą uwagę zwróciliśmy na samo-ładujący wózek podnośnikowy Innolift, który spodoba się każdemu właścicielowi firmy logistycznej.

Dotychczas w użytku znajdowały się jedynie wózki doczepiane do samochodów ciężarowych, jak na ich tle wypadnie Innolift?. Produkt firmy Frendix jest bowiem, chyba pierwszym i jedynym wózkiem, którym operator może załadować towar oraz wózek na przestrzeń ładunkową samochodu dostawczego. Dla firm kurierskich, przewozowych, szczególnie dla osób transportujących poza granicę czy wykonujących przeprowadzki to prawdziwe błogosławieństwo.

http://www.frendix.pl/pliki/img800_28092012_111155229195.jpg

Na pierwszy rzut oka niewiele różni się on od innych wózków, często spotykanych na magazynach, sama wizualizacja jest jednak mylna, Innolift potrafi więcej i stwarza szersze możliwości. Jego wymiary zewnętrzne są prawie identyczne jak zwykłego wózka paletowego, który jest znanym wszystkim urządzeniem magazynowym. Jednak Innolift daje możliwość przetransportowania go wraz z towarem i samodzielnego rozładunku bez konieczności montowania windy do samochodu dostawczego. Warto skalkulować ile możemy zaoszczędzić bez potrzeby montażu dedykowanej windy, w przypadku posiadania floty np. 4 aut wielkości Caddy. Wózek może być przecięz zamiennie wykorzystany na innych samochodach, którymi dysponuje firma.

W zależności od potrzeb firma Frendix oferuje kilka modeli, użytkownicy Innolift są bardzo zróżnicowani. Począwszy od najmniejszego, który świetnie będzie się spisywał na najmniejszych samochodach dostawczych (WV Caddy, Renault Kangoo, Fiat Doblo itp.) po model, który można załadować na naczepy samochodów ciężarowych.

Tego rodzaju urządzenie można wykorzystać w wielu branżach i może pomóc nie tylko firmom transportowym rozwiązać różne problemy logistyczne.

ZOBACZ JAK ŁATWO ZAŁADOWAĆ TOWAR - FILM

 

Redakcja KrajowyTransport.pl

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów