KrajowyTransport.pl
Kategorie

Regularny wrak z Wałbrzycha

Wczoraj rano w Wałbrzychu inspektor z kłodzkiego oddziału Wojewódzkiego ITD we Wrocławiu oraz funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu, prowadząc na terenie Wałbrzycha kontrolę autobusów wykorzystywanych do regularnych przewozów osób wychwycili pojazd w fatalnym stanie technicznym.

Kierujący pojazdem nie posiadał dowodu, rzecz jasna okazał kwit stwierdzający jego zatrzymanie, z treści którego wynikało, że pojazd nie spełnia wymogów dla dopuszczenia go do ruchu. Ponadto oględziny pojazdu wykazały, iż jest on nie sprawny techniczne wobec czego mając na uwadze konieczność dokładnego sprawdzenia stanu technicznego skierowano pojazd na oględziny do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów.

Rytunowe badanie wskazało że pojazd posiada szereg usterek, m. in. rażącą niesprawność układu hamulcowego (w tym nierównomierną siłę hamowania hamulca roboczego, wycieki płynu hamulcowego przy kole oraz uszkodzone przewody), luzy w układzie kierowniczym, nieszczelny układ wydechowy, nadmiernie skorodowane podwozie, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz uszkodzenie przedniej lampy.

Z powodu rażąco złego stanu technicznego zagrażającego bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz naruszeniu wymagań ochrony środowiska, do czasu usunięcia nieprawidłowości skierowano pojazd na najbliższy parking strzeżony. Kierującego ukarano mandatem karnym.

Opisana powyżej sytuacja jest już kolejnym w tym roku, na terenie powiatu wałbrzyskiego i Wałbrzycha, ujawnionym przypadkiem używania do zarobkowego przewozu osób pojazdu rażąco niesprawnego technicznie.

 

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów