KrajowyTransport.pl
Kategorie

Centrum logistyczne Inter Cars zatrudni setki osób

prezes zarzadu intere cars

Znana spółka Inter Cars planuje wydać do 160 mln. złotych na rozwój nowego centrum logistycznego z siedzibą w podwarszawskim Zakroczymiu. Z pewnością znajdzie się tam miejsce dla setek osób potrafiących obsugiwać ten segment handlu. Główny nacisk położony ma być na części do samochodów ciężarowych.

Aktualnie poszukiwany jest wykonawca techniczny, dopiero później przyjdzie czas na inwestycję.

Inwestycja będzie blisko głównej siedziby – mówi Robert Kierzek, prezes zarządu Inter Cars. – Zbudowane zostaną magazyny o powierzchni około 40 tys. mkw. co samo w sobie jest przestrzenią do pracy.

Inter Cars zanotował 13 procentowy wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego co oznacza zyski sprzedaż na poziomie 346 ml złotych. Motorem napędowym zwyżki jest sprzedaż zagranicznych spółek dystrybucyjnych któych wzrost był notowany na poziomie 36%

Bardzo ważny stał się rozwój produktów monokulturowych. Tzn stawiamy na rzeczy takie jak opona, olej czy akumulator – wylicza Robert Kierzek. – Dzięki naszej strategii „one stop shop” znacznie zwiększyliśmy udziały w sprzedaży tych produktów.

Firma rozwija się w szybkim tempie, zdobywa także coraz większe udziały w rynku. W takich firmach z pewnością chce się pracować.

 

Źródło: newseria.pl

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów