KrajowyTransport.pl
Kategorie

Czy krótkoterminowy wynajem aut wypali w Polsce?

krotkoterminowy wynajem aut

Nadeszły czasy wynajmu rowerów w dużych miastach, czy małe auta wynajmowane na chwilę będą cieszyły się podobnym wzięciem? Wszystko wskazuje na to, że tak! System który odpowiadałby za tego typu transport. Ciekawym rozwiązaniem jest minutowe rozliczanie takiej wersji najmu. Co ciekawe niektóre firmy już weszły w tę opcję m.in. Daimler (Car2Go) i BMW (DriveNow, we współpracy z Mini i siecią wypożyczalni Sixt).

Przetestowany w praktyce system Drive Now pokazał przydatność w wielu niemieckich miastach. Szacuje się, że nawet korzysta z niego 360 tys. Użytkowników.

Michael Fischer z DriveNow stwierdza, że firma zdobyła już przyczółki biznesowe oraz zyski pozwalające na rozbudowę przedsięwzięcia. Kolejnym celem mają być północnoamerykańskie miasta.

Czy Polska także będzie celem rozwoju? Na rodzimym rynku w 2015 ma pojawić się Car2Go o któym pisaliśmy parę miesięcy temu. System spółki należącej do Daimler AG działa w 29 miastach w Europie i Ameryce Północnej, korzysta z niego ponad 800 tys. osób. Do dyspozycji mają niewielkie smarty, w większości z napędem elektrycznym.

Jak wpłynie to na zakup nowych aut w salonach? Czy ludzie przekonają się do takiej opcji wynajmu oraz jak rozwiązane będą kwestie prawne w przypadku kolizji/fotoradarów.

 

Źródło: Newseria

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów