KrajowyTransport.pl
Kategorie

Szał wyjazdów busem do Holandii na święta

bus do holandii w swieta

Wielkimi krokami zbliża się gorący okres świąteczny, wszystkie kierunki emigracji zarobkowej zaczynają dawać o sobie znać. Ci których nie stać na luksus przelotu do kraju na święta decydują się na podróż busem.

Czego wystrzegać się w gorączce zamówienia transportu? Jak nie dać się naciągnąć na wysoką cenę przejazdu? Warto sprawdzić parę kwestii.

Jako, że najpopularniejszymi kierunkiem jest Holandia na niej skupimy swoją uwagę.

 

Rezerwacja busa z Holandii na święta - odpowiednio wcześniej.

Zwyczajowo podróż jest tak oczywista, że nie bierzemy pod uwagę możliwości w któej zostaniemy pozbawieni transportu do kraju, tyczy się to zarówno powracających jak i wyjeżdżających za granicę. Busy do Holandii kursują co prawda codziennie z różnych firm, jednak w grudniu ciężko już o normalne zamówienie a co dopiero o wolnego sprawdzonego przewoźnika. 

Busy do Holandii oraz powrotne warto więc rezerwować już w listopadzie! Jak zauważa Pan Daniel z firmy Sintour, przezorni klienci chcący jechać z zaufanym przewoźnikiem dzwonili od połowy września. To okres w któym firmy przewozowe nie mają za wielu klientów, dlatego chętniej zgadzają się na preferencyjne warunki. Dostępne są także firmy sprawdzone a nie "chochliki" które wyskakują ze zdezelowanymi busami w gorących okresach.

Sprawdzenie cen busów do Holandii - przed i po okresie świątecznym.

Wiele rzetelnych firm transportowych wprowadza różne promocje w okresie świątecznym, jednak część z nich pod pozorem obniżek może dokonywać zupełnie odwrotnych działań.

Warto więc odnotować jakie ceny przewoźnik oferował przed rozpoczęciem "goracego" sezonu a jakie oferuje teraz.

Ceny z różnych stron uśredniliśmy dla Państwa wedle odległości województw, wartość przewozu ze wschodnich części kraju wynosiła od 300 do 360 zł w zależności od przewoźnika.

Ceny przewoźników z zachodu kształtowały się od 230 zł do 300 zł w zależności od odległości od granicy.

Nic na hura...

Sporym błędem popełnianym przez poszukujących transportu jest łapanie się na ostatnią chwilę do niezbyt wiarygodnych przewoźników. Obecne prawo nie wymaga licencji na przewozy wewnątrzwspólnotowe stąd także powstało wiele firm oferujących szybki transport, czasem nie do końca dobrymi kanałami.

Jeżeli odmówiło nam gro renomowanych oraz znanych firm to kopiemy coraz głębiej, oby chociaż znaleźć miejsce, oby dotrzeć byle jak do celu. Lepiej w takim przypadku sprawdzić firmę 2 razy w CEIDG oraz prześledzić komentarze o niej na forach i portalach.

R.D

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów