KrajowyTransport.pl
Kategorie

Sukces Vivaro na trasach międzynarodowych

busy do holandii vivaro

Po paru latach obserwacji branży można odnieść wrażenie, że niektóre konstrukcje odnoszą zdecydowany sukces, inne zaś z różnych względów nie chcą przebić się na rynku busów wożących pasażerów do Holandii, Belgii czy Niemiec. Co wpływa na decyzje przewoźników? Jakie podstawowe pytania zadają sobie przyszli właściciele firm transportowych, oferujących wyjazdy do krajów beneluksu?

Cena

To kryterium nikogo nie dziwi, cena jest pierwszą wytyczną przy planowaniu biznesu, chyba, że nastawiamy się przewozy luksusowe, biznesowe bądź trafiliśmy na prawdziwą okazję.

W kategorii dobrej ceny auta używanego warto wymienić modele Renault Traffic oraz Opel Vivaro. Z wstępnych analiz wynika, że Vivaro to najczęściej wybierane busy do przewozu ludzi do Holandii. Traffici są droższe, jednak wedle niektórych opinii gorzej wypadają z awaryjnością.

Jak twierdzi pan Daniel z Radomskiej firmy Sintour nad Volkwagenem oraz Mercedesem nawet nie zastanawiał się, ze względu na podwójną cenę egzemplarza w stosunku co do Vivaro.

Serwis

Im bliżej tym lepiej, to także truizm. Można także powiedzieć, że im więcej tym lepiej. Droższe modele posiadają droższe części, droższy serwis. Pytanie czy jednak rzadziej się psują?

Jeżeli chodzi o opinie dotyczące awaryjności, wedle różnych przewoźników zdania są podzielone. Jednak nadal większość korzysta z Vivaro. Główne problemy pojawiające się z tym modelem dotyczą sprzęgła, które dość szybko podlega naprawom. Jednak dystanse pokonywane przez busy do Holandii mogą tłumaczyć zużycie akurat tych a nie innych podzespołów.

Komfort

Bus kursujący na trasie do Holandii musi oczywiście spełniać rygorystyczne wymogi właściciela, jednak bardzo ważna jest kwestia komfortu pasażerów.

Bardzo często zdarzają się wysłużone egzemplarze do których po jednej podróży klient wracać nie chce, musi być zapewnione minimum luksusu należnego pasażerowi który zdecyduje się na podróż busem do Holandii z polski, szczególnie jeśli decyduje się na codzienne wyjazdy np. biznesowe.

Na zapewnienie komfortu jest wiele sposobów, można dokonywać przeróbek, zmieniać siedzenia, obicia, oświetlenie. Jednak w "czystych" modelach warto wspomnieć, że cena gra rolę. Zupełnie odmiennie podróżuje się Mercedesem czy Volkswagenem a inaczej Oplem. Jednak Vivaro można doprowadzić za niewielkie pieniądze do wysokiego komfortu zaś ukroić z ceny Sprintera już się nie uda.

Realia

Zdajemy sobie sprawę, że każdy model znajdzie swojego gorącego zwolennika bądź przeciwnika, jednak wystarczy się rozejrzeć jakie busy wybierane są do przewozów osób do Holandii. Po wstępnej analizie łatwo zdać sobie sprawę na co warto stawiać.

 

Konrad Hajzler

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów