KrajowyTransport.pl
Kategorie

Wzrosną ceny ubezpieczeń transportowych

wzrost cen ubezpieczeń w transporcie

Jak co roku można spodziewać się nieznacznego wzrostu kosztów ubezpieczeń transportowych. Tym razem podwyżki dotyczyć będą OC przewoźników drogowych, ubezpieczeń komunikacyjnych, jak i ubezpieczenia przewożonych towarów. Tłem podwyżek jest wzrastająca liczba roszczeń oraz przewożenie droższych towarów.

W transporcie króluje ciągle ubezpieczenie komunikacyjne. Od 11 lat czyli od wejścia Polski do Unii Europejskiej, kiedy stawki ubezpieczeń flot ciężkich, ciągników siodłowych były na niskim pułapie, stawki urosły do zastraszającego poziomu– mówi Dominik Stachiewicz, członek zarządu Donoria. ‒ Dzisiaj możemy powiedzieć, że te stawki spadły niemalże do poziomu sprzed 10 lat.

Jak szacuje Pan Stachiewicz wzrosty nie będą ani gwałtowne ani duże, ciężko jednak powiedzieć na jakim poziomie się ukształtują. Jak przypomina na przestrzeni paru lat OC w transporcie wzrosło w kraju średnio z 1-1,5 tys. zł do 10 tys. zł, i wystrzeliło ponad średnią UE, która wynosi ok. 1,5 tys. euro (ok. 6,3 tys. zł). Od tego czasu znacznie spadły, teraz wraz z niskimi cenami paliw pozwala firmom na wymierne oszczędności.

 

Źródło: Newseria

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów