KrajowyTransport.pl
Kategorie

Przygotowania do przeprowadzki

Zaczyna się ciepły, letni okres. Nieodłącznie miesiące słoneczne wiążą się ze zmianami miejsca zamieszkania, transportem naszego majątku do domów rodzinnych po skończonych studiach, zakończeniem wynajmu i zmianą lokalu na lepszy, tańszy?

Pierwszym ruchem jaki wykonujemy przygotowując się do tego ruchu jest określenie ilości rzeczy któe trzeba przetransportować. Przeprowadzka w ogólnym rozumieniu kojarzy się z wystawianiem ogromnych, starych regałów, fortepianów i innych gabarytów z którymi nie poradzimy sobie sami.

Wszystko w założeniu, że nie chodzi o przeprowadzkę do innego miasta albo państwa, tutaj sytuacja się komplikuje i trzeba wybrać zaufanego specjalistę.

W większości wypadków myśli nasze kierują się ku zawartości portfela, szukamy tanich, szybkich (przeciez każdy chce to mieć jak najszybciej z głowy) transportów, najlepiej bez zbednych ceregieli gdyż i tak mamy sporo na głowie. Tymczasem chodzi o nasz dobytek! Wybieramy najtańszy środek transportu do przewiezienia naszego mienia, czesto wartego więcej niż auto które ma to zadanie spełnić.

Zastanówmy się czy chcemy aby nasze rzeczy podróżowały z narażeniem na uszczerbek, bez żadnej gwarancji i ubezpieczenia?

Bez odpowiedniej umowy i ustaleń nie mamy nigdy pewności co do egzekucji odszkodowania za ewentualne szkody, warto poświęcić chwile i spisać chociaż podstawowe warunki przeprowadzki.

Niektórzy fachowcy oczywiście sami zadbają o Państwa spokój ducha i stan przewożonego majątku, jendakże dla wielu jest to pracas dorywcza, wykonywana z naciskiem na szybkość, często autami pamiętającymi stan wojenny. Warto sprawdzić, czy firma świadcząca przeprowadzki posiada aktywna polisę...

Ekipa powinna zapewnić właściwe zabezpieczenie mebli, najlepiej folią, wyłożyć odpowiednio pakę i uważać przy układaniu. Bardzo ważnym punktem jest także ustalenie ułożenia mebli i wypakowania w nowym miejscu, bywa, że po dojechaniu na miejsce przeznaczenia panowie z uśmiechem wystawią pod domem rzeczy a za pomoc we wniesieniu każą płacić ekstra.

Dlatego przypominamy, poswięcenie paru minut na spisanie warunków umowy i określenie kosztów pozwoli nam zaoszczędzić stresu i nerwów w późniejszym czasie!

 

 

K.H. Redakcja KrajowyTransport.pl

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów