KrajowyTransport.pl
Kategorie

Dalsze 1100 kilometrów płatnych dróg federalnych w Niemczech

mapa drog platnych w niemczech

Od 1 lipca 2015 roku nasi zachodni sąsiedzi poszerzyli zakres płatnych dróg federalnych. Jest to oczywiście część większego planu w ramach którego, do roku 2018 wszystkie drogi tego typu mają być objęte płatnością. Aktualna zmiana dotyczy aut ciężarowych od 12 ton wzwyż

Ile aktualnie dróg w Niemczech objęte jest płatnością?

Aktualnie taksą objęte jest 15 000 kilometrów autostrad i dróg federalnych, jak wyjaśnia niemiecki minister transportu Aleksander Dobrindt:

"Ciągle rozszerzamy system płatności dla aut ciężarowych. Płatności służą zwiększeniu możliwości dróg w przyszłości. Nowsza infrastruktura jest podstawą wzrostu, gospodarki oraz pracy".

Niemieckie spojrzenie w przyszłość

Cały system jest szeroko inwestowany, wedle planu Dobrindta wydatki na infrastrukturę mają wzrosnąć do 14 bilionów euro za rok!

Niemcy już mają w zanadrzu kolejne kroki:

  1. Rozciągnięcie systemu płatności na pojazdy pomiędzy 7,5 tony do 12 ton. Ma to nastąpić 1 października 2015 roku, warto więc przygotować się do nadchodzących szybko zmian.
  2. Płatności mają objąć wszystkie federalne autostrady do roku 2018płatne autostrady niemcy 12 ton

Znając Niemców, te punkty będą wypełnione co do dnia, można zapewne z powodzeniem już planować swoje trasy, w oparciu o ich wytyczne.

Pełna lista federalnych, płatnych austostrad i dróg znajduje się pod linkiem:

www.mauttabelle.de

Źródło:http://www.bmvi.de/

Foto główne: BAG/ w treści : freeimages.com

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów