KrajowyTransport.pl
Kategorie

Zawyżanie masy całkowitej w Małopolsce

wazenie aut ciezarowych w malopolsce

Na stronach krakowskiego WITDu pojawiły się dane, dotyczące kontroli masy pojazdów z I półrocza 2015 roku. Wyniki są porażające... Okazuje się, że u ponad 80% przypadków stwierdzono przekroczenie nacisku na osie bądź DMC.

Przekraczanie DMC to nieuczciwa konkurencja

Każdy z przewoźników ma własne powodym dla których dopuszcza się przekroczeń masy. Jednak dopiero spojrzenie z boku pozwala na ocenę pełnego spektrum problemu.

Naturalnym wydaje się być problem dewastacji dróg i przejazdów przez przeładowane samochody, jednak mało kto zwraca uwagę na niszczenie lokalnej konkurencji.waga nacisk osi malopolska

Duża spedycja kontra mała firemka transportowa

Skalę problemu uświadamiamy sobie dopiero gdy porównamy firmę z 40 zestawami do jednoosobowej działalności. Nawet przekroczenie o parę kilogramów, w przypadku każdego z aut dużej firmy, stawia pod znakiem zapytania koszty jakie musiałby ponieść mały przewoźnik. Gdy sprawdzimy jaka różnica wychodzi w cenie, szybko dojdziemy do sedna problemu małych przedsiębiorców.

Czyli mali nie wożą więcej niż można?

Niestety w realiach jakie panują w transporcie nie da się przeskoczyć pewnych kosztów i mali przewoźnicy również zabierają więcej, żeby nadrobić w stosunku do konkurencji.

Podsumowując, w małopolsce I półrocze ważenia zakończyło się wynikiem 983 aut przeciążonych na 1239 sprawdzanych.

 

Źródło: witd kraków

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów