KrajowyTransport.pl
Kategorie

Pakistan dołączy do konwencji TIR

pakistan konwencja TIR

24 lipca 2015 roku Pakistan oficjalnie ratyfikował konwencję zjednoczonych narodów - TIR. Dzięki takim krokom ten kraj niebawem będzie mocniej związany gospodarczo z resztą świata.

Kiedy realnie zacznie działać konwencja TIR dla Pakistanu?

Wedle zapewnień głównego sekretarza, już od 21 stycznia 2016 roku konwencja nabierze praktycznej mocy. Dzięki nowym ustaleniom Pakistan zyska w każdej sferze gospodarczej. Nabiorą wartości porty, ułatwiony będzie dostęp do zagranicznych towarów, wzrośnie transport intermodalny który z pewnością pociągnie umowy wiązane.

Słowa uznania od Umberto de Pretto dla Pakistanu

Sekretarz Generalny IRU, Umberto de Pretto, powiedział: "To wspaniała wiadomość. Z dużym zadowoleniem przyjęliśmy decyzję Pakistanu w sprawie ratyfikowania Konwencji TIR. 200 mln osób i roczny wzrost o 4% Pakistanu to ogromny potencjał, aby stać się jedną z wiodących gospodarek świata 21 wieku. TIR jest idealnym narzędziem do wspierania tego rozwoju[...]. To zapoczątkuje nową erę rozwoju i dobrobytu, który przyniesie znaczące korzyści ekonomiczne Pakistanowi i jego partnerom handlowym."

Strona Pakistańska również docenia fakt zawiązania się umowy i możliwości ograniczenia formalności transportu do minimum.

 

Źródło: IRU

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów