KrajowyTransport.pl
Kategorie

Lipcowa plaga nietrzeźwych kierowców ciężarówek

pijani kierowcy ciężarówek

Tylko w końcówce lipca zanoowano wiele przypadków nietrzeźwych kierowców ciągników siodłowych pochodzących z kraju i zagranicy. Co wpływa na pogorszenie się dyscypliny zawodowego kierowcy, czy nasi sąsiedzi nie znają naszych przepisów?

Ponad 2 promile we krwi Litwina

22 lipca na krajowej drodze 92, nieopodal Wilkowa do kontroli zatrzymano litewski zestaw ciężarowy.

Kierowca prowadził 24 tonowy zestaw, jechał w stronę niemiec. Podczas rutynowej kontroli wyszły "kwiatki" takie jak przekroczenie nacisku na oś napędową o 1,6 tony oraz piętnaście innych naruszeń przepisów norm czasu, prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków.

Niestety było to preludium do tragedii, okazało się, że kierowca ma ponad 2 promile we krwi. Zostało wszczęte postępowanie administracyjne oraz nałożona kara pieniężna w wysokokości 7550 zł.widok z oczu pijanego kierowcy

Polski nietrzeźwy kierowca ciężarówki vs łódzki WITD

17 lipca w godzinach porannych (09:40) doszło do zatrzymania ciągnika siodłowego z naczepą, należących do polskiego przewoźnika. Już podczas legitymowania kierowcy inspektor wyczuł silną woń alkoholu.

Badanie alkomatem potwierdziło obawy kontrolujących, w wydychanym przez kierowcę powietrzu stwierdzono 0,56 promila co poskutkowało zatrzymaniem rzeczonego oraz odstawianiem pojazdu na parking strzeżony.

Pijany serbski kierowca ciężarówki w Chyżnym

Nie inaczej niż w poprzednich przypadkach, miała się sytuacja na krajowej 7. Kierowca ciągnika siodłowego z naczepą zbadany alkomatem został zatrzymany na komendzie w Jabłonce, pojazd zaś odprowadzono na parking. W wydychanym powietrzu stwierdzono 0,8 promila...

Na krętych drogach w okolicach Nowego Targu to ciężka głupota...

Co skłania zawodowych kierowców do prowadzenia po pijanemu?

Podobne przypadki notowano w paru miastach całej Polski. Co wpływa na takie postępowanie zawodowych kierowców? dlaczego ludzie prowadzący 24 tonowe kolosy pozwalają sobie na podobną lekkomyślność?

Na te pytania odpowiedzą już przed sądem, warto jednak pamietać, że tacy kierowcy stwarzają ogromne zagrożenie ze względu na tonaż.

 

Źródło/fot: WITDy:  Łódź, Kraków, Gorzów, Radom,

 

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów