KrajowyTransport.pl
Kategorie

Dramat w Eurotunelu - relacja kierowców EagleTrans

nielegalnie emigranci w eurotunelu

Od kilku tygodni wszyscy przewoźnicy w tym i nasza firma EagleTrans.Eu zmagamy się z terminowością doręczeń przesyłek i towarów do Anglii i z Anglii do Polski.

Powód – emigranci z Francji próbujący przedostać się na stronę Wielkiej Brytanii w sposób nielegalny bez wymaganych dokumentów, naruszając dobra wielu przewoźników.

Nasi kierowcy, relacjonujący telefonicznie sytuacje na przeprawach w Eurotunnelu wielokrotnie zwracają uwagę na niekontrolowane ruchy ze strony emigrantów. Nie sposób przewidzieć zachowanie tłumu jaki tam się znajduje! Zaś wielorakość prób przedostania się do Wielkiej Brytanii przechodzi ludzkie pojęcie.

Naoczne relacje z Eurotunelu:

Marcin Nowicki – pracownik EagleTrans.Eunielegalni imigranci w calais

„Niektórzy emigranci w sposób świadomy wbiegają nawet do komór tunelu, którego długość to aż 45km- nie dowierza Pan Marcin - pomijając ogromne niebezpieczeństwo dla ich życia, powoduje to opóźnienia w przejazdach pociągów i wydłuża czas oczekiwania na odprawę naszych aut jak i setek pojazdów innych firm.

Niektórzy emigranci nie zważając na protesty właścicieli pojazdów rozcinają plandeki aut i próbują przedostać się na „pace”. To oczywiście dzieje się często poza świadomością kierowców tych aut. Emigranci w ogóle nie liczą się z wyrządzanymi szkodami, czują się bezkarni - stwierdza poirytowany.

Takie nielegalne przeprawy wpływają na opóźnienia i dostawy towarów, a kary nakładane przez służby za nielegalny przemyt osób często kierowane są na właścicieli pojazdów co wbrew pozorom jest absurdem jednak to się dzieje na naszych oczach !! - relacjonuje z niedowierzaniem Pan Marcin - na to zupełnie nie mamy wpływu jako przewoźnicy.

Sylwester Orszewski wieloletni kurier naszej firmy, opisując sytuację nie powstrzymuje się niedowierzania :

„Grupy emigrantów próbując przedostać się przez tunel kanału uciekają służbom celnym na piechotę. Powodują paraliż kursowania pociągów na Eurotunnelu, przestoje trwają nawet do kilkunastu godzin”

Relacja z 01.08.2015 Eurotunel

Pan Marcin z firmy EagleTrans relacjonując zachowania emigrantów z Soboty 01-08-2015 nie dowierza, a to co widzi przerasta jego i naszą wyobraźnię. Opisywane sceny mogą w Polsce być odbierane z dozą dystansu, jednak kierowca EagleTrans był ich naocznym świadkiem:

„To niebywałe, że nieporadność służby celnej jest aż tak wysoka - mówi zdumiony- Brak reakcji Policji Francuskiej oraz H&M Revenue daje się już we znaki wszystkim, dla których opóźnienia w czasie dostaw to wielkie kary za nieterminowość.http://krajowytransport.pl/images/zdjd/calais3.jpg

Postoje w upałach na parkingach eurotunnelu i okolicznych stacjach, powodują, że czujemy się  niepewnie  a często zamykamy się w autach tak aby dla pewności żaden z emigrantów nie otworzył samochodu. Słyszeliśmy już o rozbojach jakich dokonują emigranci niszczący auta i prowokujący kradzieże ładunków i grabież z samochodów dostawczych przemierzających Eurotunel.

Krzysztof Siwy - Inny kierowca Eagle Trans wracający od strony Londynu relacjonuje :

„Korek przed eurotunnelem po stronie Angielskiej sięga ponad 20km. Tu jednak od strony obsługi Policji i innych służb Angielskich otrzymujemy wodę i wsparcie. Może czynione zabiegi są w formie podstawowej ale widać, że Anglikom nie na rękę takie zachowania... To wszystko dzieli ich od strony francuskiej."

            Często w biurze EagleTrans dyspozytorzy muszą łagodzić napięcia oczekujących na towar klientów. Pani Małgorzata z biura firmy opowiada, że muszą informować klientów o opóźnieniu dostaw przesyłek. Często dostawa wypadnie na dzień późniejszy niż ten obiecywany... Klienci nawykli do terminowości reagują niedowierzaniem, a nawet słowami o którzych lepiej nie wspominać. Wszystko to przez emigrantów, których interesuje wyłącznie przedostanie się do „Krainy Mlekiem i Miodem Płynącej” zwanej Wielką Brytanią.


Fot: Youtube

Relację zdali kierowcy renomowanej firmy kurierskiej EagleTrans.

kontakt eagletrans kurier do angliizdjecie eagle trans przewozy paczek polska anglia

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów