KrajowyTransport.pl
Kategorie

Rekordowe wzrosty cen transportu według Transport Market Monitor

transport market monitor wzrost cen transportu

Co znajdziemy w 24 wydaniu Transport Market Monitor?

Oczekiwane dwudzieste czwarte wydanie magazynu tworzonego przez Capgemini Consulting oraz Transporeon : "Transport Market Monitor" , przedstawia dynamikę róznych sektorów rynku transportowego.

Z treści magazynu wynika, że zanotowano wzrosty cen transportu o 10,4 % w drugim kwartale 2015 komparujac je z wartościami z pierwszego kwartału 2014 roku.

Najwazniejsze wskazania raportu to:

  • Wskaźnik cen wzrósł o 10,4 % w II kwartale 2015, co stanowi najwyższy wskaźnik w historii prowadzenia pomiarów.
  • W porównaniu do poziomu wskaźnika w ubiegłym roku (wskaźnik 100), w II kwartale 2014 wskaźnik cen jest wyższy o 4,9%.
  • W II kwartale 2015 wskaźniki ceny oleju napędowego wzrosły o 5,3% (wskaźnik 90,7). Jest obecnie niższy o 10,6 % w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim.
  • Wskaźnik pojemności przewozowych spadł do 67,8  (-34,8%), co jest najniższym poziomem wskaźnika od II kwartału 2011 (wskaźnik 66,6), i drugim najniższym odnotowaniem od momentu śledzenia dynamiki rynku transportowego w 2008 roku.

Komentarze Capgemini i Transporeon:

Erik van Dort, dyrektor łańcucha dostaw w Capgemini stwierdza:

“Wydaje się, że dane z 2015 naprawdę odzwierciedlają stopniowe ożywienie gospodarki w Europie. W drugim kwartale 2015 ceny transportu osiągają najwyższy poziom, od kiedy zaczęliśmy robić pomiary w 2008 roku. Jeśli dodatkowo uwzględni się bardzo niski wskaźnik cen oleju napędowego, wydaje się to tym bardziej godne uwagi! "

Peter Förster, Managing Director Transporeon, dodaje:

“Tendencja niskich pojemności, która pojawiła się już na początku roku, rozwija się dalej w drugim kwartale. Nasi załadowcy potwierdzają ten rozwój, stawiając czoła większym trudnościom w znalezieniu dostawców usług logistycznych dla realizacji swoich zamówień.”

 

Więcej informacji na temat Transport Market Monitora na stronie :

http://www.transportmarketmonitor.com/

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów