KrajowyTransport.pl
Kategorie

Nowoczesne rozwiązania transportu w Norwegii

norwegia transport

W dziedzinie nowinek technicznych oraz szybkiego rozwoju aplikacji mobilnych, zwykle podpatrujemy Japończyków i Amerykanów. Jednak nie tak daleko od nas jest Państwo które potrafi zaskoczyć i pokazać jak można przełożyć nowe technologie na wsparcie społeczeństwa.

Warto także podkreslić ich przywiązanie do ekologicznych rozwiązań i promocji technologii nie zanieczyszczających środowiska.

Aplikacja: "Ciężarówka z przyczepą"

Na stronach www.vegvesen.no możemy zapoznać się z informacją, wedle której już 500 000 pobrań zanotowała prosta i skuteczna aplikacja obliczająca dopuszczalne obciążenia. Jednocześnie istnieje funkcja określająca stosunek masy do bezpieczeństwa drogowego.

Dodatkowo aplikacja oferuje także usługi płatne, jak weryfikacja właściciela przyczepy bądź pojazdu po wpisaniu jego numerów rejestracyjnych oraz przypomina o wymaganych kontrolach.

Specjalne oznaczenia aut o napędzie elektrycznym

W ramach promocji napędów ekologicznych, Norwegowie zamierzają wprowadzić specjalne oznaczenia dla aut o napędzie elektrycznym.

Cała akcja ma za zadanie rozreklamowanie w społeczeństwie tego typu jednostek oraz proste wskazanie kto używa aut zanieczyszczających środowisko.

Dotychczas większość krajów nie posiada wyraxnego rozróżnienia dla pojazdów specjalnych i klasycznych.

Norwegowie cyklicznie dyskutują o innowacjach w transporcie

Mając dobry system wymiany informacji oraz nowinek technicznych, Norwegowie mogą miarowo polepszać warunki swojego transportu. Już 22 września odbędzie kolejna konferencja NORWAT 08.30-11.30  Clarion Hotel & Congress w Trondheim. Co ciekawe zaproszeni są wszyscy członkowie społeczeństwa mający dobre pomysły w kwestiach transportu.

 

źródło: vegvesen.no

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów