KrajowyTransport.pl
Kategorie

Szkolne Gimbusy do kontroli

kontrole gimbusa dolny slask

Sprawny autobus szkolny to bezpieczeństwo Twojego dziecka

Szczególną akcję rozpoczyna ITD na Dolnym Śląsku, w dniach od 2 do 4  września 2015r Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego, zgodnie z corocznym działaniem, prowadzić będzie kontrole pojazdów wykonujących przewozy dzieci i młodzieży do szkół w terenie Dolnego Śląska.

Akcja ma na celu skuteczne wyelimowanie zagrożeń naszych dzieci, poprzez usunięcie z dróg niesprawnych, niespełniających wymogów autobusów.

Gdzie spotkamy się z akcją "Gimbus 2015"?

Autobusy będa kontrolowane po odstawieniu dzieci do placówki szkolnej oraz w godzinach popołudniowych podczas oczekiwania kierowców na odwiezienie dzieci do miejsc zamieszkania. Harmonogram zaplanowany jest w taki sposób, aby nie kolidował z dużym natężeniem ruchu w pierwych dniach nauki.

Kontrolerzy z różnych województw kłądą ogromny nacisk na szczegółowe sprawdzanie pojazdów odpowiedzialnych za przewozy naszych pociech. Kontrolami objęta będzie jak największą liczba szkół do których dowożone są dzieci z pobliskich miejscowości. W trakcie kontroli Inspektorzy Transportu Drogowego sprawdzać będą:

  • Trzeźwość kierowców - priorytetowo
  • Stan techniczny autobusów
  • Oznakowanie autobusów
  • Kompletną dokumentację przewoźnika

Dodatkowo na stronach WITD można zgłosić zapotrzebowanie na kontrolę stanu pojazdów szkolnych:

Kontrola gimbusów WITD

 

źródło: WITD Dolny Śląsk

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów