KrajowyTransport.pl
Kategorie

Targi Busworld w Kortrijk, Scania szykuje niespodzianki?

targi busworld kortrijk scania

Jak informuje producent jednych z najlepszych maszyn na rynku, na targach w Kortrijk w dniach 16-21 października 2015 roku, zobaczyć będzie można najnowsze modele Scanii.

Ekologiczna Scania

Producent stawia przede wszystkim na silniki Euro 6 napędzane biodieslem, bioetanolem czy biogazem. Firma od 30 lat szlifuje doświadczenie z takimi paliwami alternatywnymi, dzięki czemu emisja CO2 w jej pojazdach może być zmniejszona nawet o 90%.

Scania Citywide zwraca się już po paru latach

Model hybrydowy Scanii - Citywide, osiągający nawet do 100 km/h, finansowo zwraca się po około 5 latach. Firma w wyliczeniach uwzględniła wymianę zużytych akumulatorów w hybrydzie.

Auto ma być doskonale dopasowane do ruchu miejskiego, co powinno zachęcać potencjalnych odbiorców.

Co może zaskoczyć na targach Busworld?

Najnowszym asem w gamie silników Scania Euro 6 jest diesel o mocy 450 KM wykorzystujący jedynie system SCR. W połączeniu ze zautomatyzowaną skrzynią Scania Opticruise z nowymi funkcjami, zintegrowanymi z przewidującym tempomatem Active Prediction gwarantuje istotne oszczędności na zużyciu paliwa.

„Spodziewamy się wielu owocnych rozmów z przewoźnikami obecnymi w Kortrijk,” mówi Klas Dahlberg. „Zapraszamy na naszą ekspozycję. Mamy do przekazania same dobre wiadomości.”  

 

Źródło/Fot:scania.pl

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów