KrajowyTransport.pl
Kategorie

Przewoził mięso z nieistniejącej firmy?

lewe mieso mielone przewozila firma z rosji

Parę dni temu inspektorzy WITD z Łodzi wpadli na niecodzienny zestaw pojazdów, zarejestrowany w Federacji Rosyjskiej. Kierowcami okazali się być obywatele Białorusi, którzy zgodnie z okazywanymi dokumentami prowadzili transport mięsa mielonego - około 20 ton.

Fałszywe dokumenty transportowe, fałszywa firma wysyłająca towar

Dokumenty z początku wyglądające na autentyczne, wystawione były na załadunek w dniu 08.10.2015 w Wilnie, ładownia była odpowiednio zaplombowana oraz istniała zgodność numerów na plombie i w zestawieniu. Dopiero prośba o okazanie dokumentów weterynaryjnych poruszyła kamyczek i wywołała lawinę problemów.

Inspektorzy obawiali się, że mięso może być zarażone afrykańskim pomorem świń

Inspektorzy powzięli podejrzenie, że przewożone mięso może być zarażone ASF - wirusem afrykańskiego pomoru świń, wezwali Głównego Lekarza Weterynarii. Po konsultacjach okazało się, że firma dokonująca wysyłki towaru z Litwy - nie istnieje! Zaś na paletach leżało mięso mielone z oznakowaniem duńskiego zakładu mięsnego, mającego oddział w Polsce. Doszły także do tego naruszenia czasu pracy kierowców, brak zezwoleń na przewóz do/z państwa trzeciego oraz wiele niejasności co do miejsca pochodzenia ładunku.

Zgodnie z zaleceniami ładunek będzie zutylizowany na koszt przewoźnika zaś auto zatrzymane jako zabezpieczenie finansowe.

transport miesa mielonego falszywe dokumenty

 

Źródło/foto : WITD Łódź

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów