KrajowyTransport.pl
Kategorie

Uczył się jeździć na podwórku, kierował MANem

niezabezpieczony ladunek ziemi

Rankiem 4 listopada 2015 roku, inspektorzy z  oddziału WITD Wrocław kontrolowali na ul. Miłoszyckiej we Wrocławiu czteroosiowy pojazd ciężarowy marki MAN. Pojazdem należącym do przewoźnika krajowego transportowano spory ładunek ziemi. Byłaby to kolejna rutynowa kontrola, prócz paru uchybień, nie stosowania plandeki etc...etc... nic nie wskazywało na niespodziankę, ale jednak...

Uczył się jeździć ciężarówką na podwórku

Przy kontroli dokumentów okazało się, że kierujący ma 19 lat i posiada jedynie uprawnienia kategorii B. Zapytany przez kierowców, czy rozumie ryzyko związane z kierowaniem ciężkim zestawem odparł, że manewrów uczył się na podwórku pod domem, więc nie ma problemu !

Kierujący nie odbył również szkolenia uprawniającego do wykonywani pracy na stanowisku kierowcy zawodowego ani nie przeszedł stosowanych badań lekarskich i psychologicznych.

Skrzynia ładunkowa pojazdu ciężarowego, którym przewożono ładunek sypki nie była zabezpieczona plandeką.

Mając na uwadze powyższy stan faktyczny na kierującego za powyższe wykroczenia nałożono mandaty karne. Konsekwencje poniesie także osoba zarządzająca przedsiębiorstwem transportowym za dopuszczenie ww. kierującego do wykonywani pracy na stanowisku kierowcy zawodowego bez wymaganego szkolenia oraz badań lekarskich i psychologicznych.

 

Źródło: WITD Wrocław

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów