KrajowyTransport.pl
Kategorie

Przewóz osób bez uprawnień i bez kasy fiskalnej

busy bielawa nielegalny przewoznik

Nocą 13 listopada 2015 r. w  inspektorzy z WITD Wrocław oraz Delegatury Południowo – Zachodniej GITD razem z przedstawicielami KPP w Dzierżoniowie, przeprowadzili kontrolę przewoźników na trasie Bielawa – Dzierżoniów – Wrocław. W trakcie kontroli ujawniono przewóz osób przez mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego bez spełnienia jakichkolwiek wymogów. Brak licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób.Nie ewidencjonowanie przychodów (14 zł za osobę) oraz brak kasy fiskalnej.

Wszczęte zostało administracyjne postępowanie wyjaśniające oraz postępowanie w sprawie o wykroczenie, kierowca z pewnością odczuje skutki swojego procederu.

Trasa Wrocław - Bielawa atrakcyjna dla nielegalnych przewoźników

Powyżej opisywana trasa jest niestety "chodliwa" w związku z czym takie praktyki nei są na niej niczym nowym. Nielegalnie przewoźnicy mają odpowiednio dopasowane godziny wcześniejszych odjazdów aniżeli legalni przewoźnicy oraz autobusy.

Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego od wielu lat prowadzi kontrole pojazdów w tzw. szarej strefie przewozu osób. Działanie te są wielotorowe i mają na celu wyeliminowanie nieuczciwych przewoźników z rynku przewozu osób. Należy stwierdzić, iż proceder funkcjonuje m. in. dzięki nieświadomym pasażerom, którzy korzystają z tak oferowanych usług. 

Sytuacja znacząco wpływa również na rynek, cena biletu nie odbiegała diametralnie od cen legalnych przewoźników, jeśli jednak odjąć podatki oraz inne daniny państwowe, nielegalny przewoźnik staje na wygranej pozycji. Do czasu...

Zbliżają się najbardziej rodzinne i radosne święta w roku. Inspekcja Transportu Drogowego apeluje do potencjalnych pasażerów o korzystanie z usług legalnie działających przewoźników aby zagwarantować sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa zarówno fizycznego  jak i prawnego.

 nielegalny przewoźnik bielawa

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów