KrajowyTransport.pl
Kategorie

Małe pojemności transportowe skutkują wysokimi cenami

transport cena przewozy

Utrecht, 17 listopada 2015 - z dwudziestego piątego wydania Transport Market Monitor (TMM) wydawanego przez Capgemini Consulting oraz Transporeon wynika, że ceny transportu spadły o 4,1 % w trzecim kwartale 2015 w porównaniu do cen z drugiego kwartału 2015.

Wytyczne wyliczeń cen w transporcie

  • Wskaźnik cen zmalał o 4,1 % w III kwartale 2015, osiągając wartość 100.6.
  • W III kwartale 2015, wskaźnik cen oleju napędowego spadł o 5,4% do poziomu 85,8. Jest to jego najniższa wartość od sześciu lat.
  • Pomimo niskiego poziomu wskaźnika cen oleju napędowego, wskaźnik cen transportu utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to spowodowane niską wartością współczynnika pojemności przewozowych.
  • Wskaźnik pojemności przewozowych wzrósł do 77,5 (14,4%). Nie mniej jednak poziom wskaźnika w III kwartale 2015 był o 10,5 % niższy niż w III kwartale 2014.
  • Wskaźnik cen jest obecnie wyższy o 1,2% w porównaniu do poziomu wskaźnika w III kwartale roku poprzedniego (99,4).

 

Erik van Dort, Dyrektor ds. łańcucha dostaw w Capgemini zauważa: „W III kwartale obserwujemy typowy wzrost możliwości przewozowych. Jednak spadek cen o 4,1% w III kwartale jest większy niż rok wcześniej. Może wynikać to z faktu, iż wskaźnik cen oleju napędowego osiągnął najniższą wartość od sześciu lat."

Peter Förster, Managing Director Transporeon, dodaje:

„Tradycyjnie słabszy popyt w  miesiącach wakacyjnych - lipcu i sierpniu - ma wpływ zarówno na ceny transportu, jak również na możliwości przewozowe. Powoduje, że ceny transportu spadają, a możliwości przewozowe rosną. Jednakże od września obserwujemy wzrost sprzedaży i cen transportu. Z powodu okresu świątecznego, wzrost ten z pewnością będzie ponownie odnotowany w ostatnim kwartale 2015r.”

Więcej informacji na temat Transport Market Monitora na stronie: www.transportmarketmonitor.com.

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów