KrajowyTransport.pl
Kategorie

Piątek 13 w Świętokrzyskim - 17 odebranych praw jazdy

odebranie prawa jazdy

Prędkość dozwolona w terenie zabudowanym to 50 km/h. Jej przekroczenie może skutkować obligatoryjnym odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach przypomina, że to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, nierzadko śmiertelnych w skutkach. Zapowiada też, że tego typu akcje będą w świętokrzyskim przeprowadzane cyklicznie, by zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Piątek 13 dla kierowców w świętokrzyskim

Listopadowy piątek 13-go okazał się być niezbyt szczęśliwy dla 17 kierowców w województwie świętokrzyskim, którym policjanci odebrali uprawnienia do prowadzenia pojazdów na 3 miesiące. To rezultat akcji pod kryptonimem “Prędkość”, która ujawniła aż 567 kierowców przekraczających prędkość w terenie zabudowanym.

Korzystając z uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi pamiętajmy, by nie wykorzystywać nadmiernie możliwości swojego silnika tam, gdzie przepisy na to nie pozwalają. Może to skutkować w najlepszym razie mandatem, w najgorszym - brzemiennym w skutkach zdarzeniem, którego wolelibyśmy uniknąć.

Redakcja

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów