KrajowyTransport.pl
Kategorie

Czy ITD będzie zlikwidowane po 14 latach działania?

ITD likwidowane wtopi się w Policję

Media w całym kraju obiega piorunująca informacja dotycząca możliwości zakończenia działalności ITD w Polsce. Inspekcja Transportu Drogowego działała w kraju nieprzerwanie od 2001 roku, jej priorytetami było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, walka z nieuczciwymi przewoźnikami oraz kontrole przedsiębiorców w transporcie - zwykle w ramach serii pomiarów wagi pojazdów, stanu technicznego czy cykliczne sprawdzanie autokarów.

Jarosław Zieliński w rozmowie z PAP nie wyklucza możliwości wtopienia ITD w Policję

Jak wynika z najnowszych doniesień, kwestie służby ITD mogłaby przejąć Policja. Można założyć, że wiązałoby się to z przesunięciami kadrowymi, płacowymi oraz reorganizacją strukturową.

Poruszane na wielu forach kwestie zdają się mieć związek głównie ze sprawą wypadków, pomijane są jednak obowiązki ITD dotyczące walki z nieuczciwą konkurencją w transporcie.

Czy Policja zajmie się priorytetowo takimi procederami jak nielegalny przewóz osób, nieuczciwa działalność "prywatnych" taksówek czy stałymi akcjami badania autokarów wyjeżdżających z dziećmi na ferie? Czy przeniesieni funkcjonariusze ITD będą tylko nominalnie komórką Policji czy roztopią się w jej strukturach? Te kwestie pozostają jeszcze nieznane.

Jeżeli za decyzjami politycznymi nadejdą fundusze i skuteczne działania to można spodziewać się informacji w najbliższym czasie.

 

KT

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów