KrajowyTransport.pl
Kategorie

Sprzedaż samochodów spadnie pomimo dużego potencjału.

Wedle ekspertów z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar sprzedaż aut w kraju będzie spadać. Odbiorcy coraz częściej decydują się na auta o niskim spalaniu, lepszych możliwościach eksploatacyjnych. W zeszłym roku najchętniej kupowanym autem była Toyota Yaris, zaś co trzecia sprzedana sztuka w ogóle w kraju, wychodziła z fabryki Skody, Volkswagena albo Toyoty. 

Pomimo spadku sprzedaży samochodów nowych, eksperci zauważają wysokie możliwości i chłonność krajowego rynku. Na przeszkodzie stoją obszary związane z podatkiem VAT, akcyzą (która powinna być zastąpiona nową formuła) a także potrzeba systemów kontroli stanu technicznego pojazdów. Takiego który wyłapywał by maszyny niezdatne do uzytku.

Głównym czynnikiem kształtującym rynek nowych samochodów są nadal rodzime firmy wymieniające floty na nowe. Można oczywiście zastanawiać sie nad podatkami od emisji spalin, tak jak w Holandii, jednakże w naszym kraju może uderzyć to w najbiedniejszych użytkowników drogi a nieprzysporzyć klientów salonom .(przyp. redakcja).

Zaś wedle ekspertów Samara rynek klientów indywidualnych, zdecydowanych na zakup auta rośnie powoli, pomimo, że Polacy powoli planują takie wydatki.

 

Skrót wykonano ze źródła - @newseria

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów