KrajowyTransport.pl
Kategorie

Bezpieczny autokar 2016 - sprawdź czym pojedzie Twoje dziecko!

bezpieczny autokar 2016

Kilkutygodniowe ferie zimowe to dla wielu osób okres wypoczynku, a dla dzieci - wyjazdów bez obecności rodziców, na których można się świetnie bawić. Jednak zima to czas mrozów i gołoledzi na drodze, a zatem niezbyt korzystne warunki do jazdy w dalsze trasy. Dlatego też kierowcy autokarów wożących dzieci na wycieczki zobowiązani są do regularnych kontroli.

Komu powierzyć kontrolę autokaru?

Kontrole te przeprowadzane są przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w poszczególnych miastach. Sprawdzany jest podczas nich przez przedstawicieli Policji przede wszystkim stan techniczny autokaru, ale również trzeźwość kierowcy i posiadanie przez niego odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wbrew pozorom kontrole te nie są nieuzasadnione - co roku w ich wyniku zostaje odebranych wiele dowodów rejestracyjnych kierowcom, u których stwierdzono stan nietrzeźwości, lub których autokary nie spełniają wymogów dotyczących sprawności technicznej. Kontrole te przeprowadzane są w określonych dniach i godzinach na wyznaczonych do tego celu placach, można również umówić się indywidualnie telefonicznie na kontrolę tuż przed wyjazdem na zaplanowaną wycieczkę w odpowiednim oddziale WITD.

Zgłoszenia przyjmowane są w oddziale Warszawa – Wesoła ul. Żółkiewskiego 17 nr tel. (22) 831-60-82 w godzinach 07:00 – 15:00

lub w siedzibie WITD w Radomiu ul. Limanowskiego 29a nr tel.(48) 363-51- 87 w godzinach 07:30 – 15:30.

 

źródło: mazowsze witd

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów