KrajowyTransport.pl
Kategorie

Rosja blokuje Ukraińskie ciężarówki, nie odpuszcza też innym...

rosja transport blokady ukraina

Konflikt na osi Moskwa-Kijów stał się dla wielu codziennością, bez większych zaskoczeń powinny przechodzić więc kolejne echa konfliktów, dotyczące różnych płaszczyzn współpracy Rosji i Ukrainy. Niestety zmiany dotyczą także innych krajów.

Dzisiaj mija termin powrotu polskich ciężarówek

Zgodnie z umowami, do dzisiaj polscy przewoźnicy mogą bez problemów wrócić do domu. Jeżeli ktoś jeszcze zamarudził po wschodniej stronie granicy, jak najszybciej powinien obrac kurs na polską granicę.

Rosja odcina innych przewoźników

Problemy z respektowaniem konwencji międzynarodowych TIR, utrudnienia i zawiłości przepisów po stronie rosyjskiej od dawna skutecznie zniechęcały przewoźników w Polsce. Ostatnie ruchy w obszarze zamykania kraju przed polskimi transportowcami tylko podsumowują kierunek, który Moskwa obrała już dawno temu.

O ile nikogo nie dziwi blokada ciężarówek na ukraińskich blachach o tyle w kwestii Polaków wydaje się, że to próba sekowania mocnej konkurencji. Wiele można powiedzieć o słabej polskiej gospodarce, jednak nasz transport jest groźny zarówny dla sąsiadów ze wschodu jak i zachodu.

O ile Niemcy i dalsze kraje zachodu próbują zablokować rozwój polskiej konkurencji gąszczem przepisów, ustaw płacowych czy wymogów o tyle z Rosji można wyczytać po prostu - nie lzya.

Kiedy zmiany w relacjach z Rosją?

Rodzimy transport z pewnoscią wyczekuje odwilży w stosunkach z Rosją, jedno jest pewne to wschodnia strona dyktuje warunki. Blokowane są nie tylko same przewozy ale także sporo towarów co wprowadza napięcia po obydwu stronach.

Kiedy rząd zdecyduje się wyraxnie działać na korzyść jednej z najwazniejszych sekcji polskiego rynku jakim jest transport? Niewodomo.

 

Źródło:

mintrans.ru

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów