KrajowyTransport.pl
Kategorie

Ekologia w transporcie drogowym w Europie – konkurs Clicktrans.pl!

konkurs clicktrans

Giełda transportowa Clicktrans.pl rusza z programem stypendialnym „Ekologia w transporcie drogowym w Europie – nowe rozwiązania, szanse i wyzwania”, którego celem jest zachęcenie studentów do  szerzenia wiedzy o ekologii w transporcie.

Jak podają dane Komisji Europejskiej, roczna emisja dwutlenku węgla w krajach Unii Europejskiej w 2014 roku wynosiła 3717 milionów ton. Aż 71,8% dwutlenku węgla w transporcie emituje transport drogowy. Jak będzie wyglądała kwestia ekologii w europejskim transporcie drogowym w niedalekiej przyszłości? Jakie zastosowania warto wdrożyć, aby transport drogowy stał się „przyjazny” środowisku? Te oraz inne zagadnienia związane z szeroko pojętą ekologią w transporcie mają szansę rozwinąć studenci uczestniczący w konkursie stypendialnym organizowanym przez giełdę transportową Clicktrans.pl.

konkurs giełdy clicktrans

Transport i ekologia idą w parze

Ideą przyświecającą Clicktrans.pl jest wspieranie ekologicznego transportu. Wierzymy w potencjał studentów zarówno kierunków ścisłych, jak i humanistycznych. Czekamy przede wszystkim na nowatorskie koncepcje i zaskakujące połączenia ekologii i transportu –wyjaśnia Agnieszka Korzeniewska z Clicktrans.pl.

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni jednorazowym stypendium o łącznej wartości 2000 złotych. Oprócz nagrody pieniężnej na zwycięzców czeka także publikacja w portalu info.clicktrans.pl. Konkurs stypendialny trwa do 31 maja 2016 roku.

Więcej o konkursie stypendialnym „Ekologia w transporcie drogowym w Europie – nowe rozwiązania, szanse i wyzwania” oraz o nagrodach: http://clicktrans.pl/Konkurs-stypendialny,pid,396.html

O Clicktrans.pl

Clicktrans.pl to wiodąca w Polsce giełda transportowa, która łączy osoby szukające transportu przesyłek z przewoźnikami, którzy i tak jadą wybraną trasą. Dzięki wykorzystaniu wolnej przestrzeni ładunkowej, Clicktrans.pl przyczyna się do redukcji liczby pustych przebiegów i zmniejszenia emisji CO2 w atmosferze.  

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Korzeniewska [email protected] tel.: (+48) 609 459 565

www.clicktrans.pl

www.facebook.com/clicktrans

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów