KrajowyTransport.pl
Kategorie

ADR Tool - wszystko w 1 aplikacji

adr tool aplikacja materialy niebezpieczne

Zasady i wytyczne zagadnienia transportu materiałów niebezpiecznych podlegają ciągłym aktualizacjom, nawet w obrębie jednego państwa ciężko jest firmie transportowej poradzić sobie bez fachowca. Rynek odpowiada jednak na zapotrzebowanie technicznymi usprawnieniami, rozwiązaniem dostępnym aż w 23 językach jest ADR Tool - prosta i intuicyjna aplikacja, wspomagająca przewoźników materiałów niebezpiecznych.


ADR Tool Dangerous Goods to aplikacja mobilna (platforma Android) o towarach niebezpiecznych ADR (umowa ADR 2015).

Komu przyda się ADR Tool Dangerous Goods?

Aplikacja z polskim interfejsem oraz polskimi Prawidłowymi Nazwami Przewozowymi jest dedykowana głównie do pracowników branży TSL (może być pomocna dla spedytorów krajowych oraz międzynarodowych, specjalistów ds. obsługi klienta i sprzedaży, kierowców, pracowników magazynu czy doradców ADR, ale też służb celnych, wykładowców, studentów, służb ratowniczych czy też audytorów).narzedzie adr tool do przewozu materialow niebezpiecznych

 

Stała i szybka pomoc dla firmy transportującej materiały niebezpieczne

Aplikacja umożliwia to co najważniejsze - szybkie rozpoznanie klasyfikacji towaru po numerze UN (nr UN) lub Prawidłowej Nazwie Przewozowej (PNP), przedstawia podstawowe informacje o towarze niebezpiecznym, także w formie zinterpretowanej, prezentując wyniki na czterech ekranach informacyjnych w zależności od potrzeb użytkownika (typy ekranów: Tabela A, Uproszczony, Kierowca, Incydent).

Już w parę kliknięć kierowca sprawdza czy na pojeździe np. z załadowanymi sześcioma towarami niebezpiecznymi w określonych ilościach, muszą być założone tablice barwy pomarańczowej, jakie jest wymagane ogólne i indywidualne wyposażenie, czy towar niebezpieczny jest towarem dużego ryzyka, jakie ma właściwości niebezpieczne czy też stan skupienia (ciecz, ciało stałe, gaz).

Aplikacja przedstawia w przystępny sposób interpretację przewozu przez tunele (również przez Eurotunel), czy informacji potrzebnych do stosowania wyłączenia wg 1.1.3.6 ADR (ilości załadowane na jednostkę transportową) czy EQ, wskazuje limity dla towarów dużego ryzyka, obowiązek uzupełniania Prawidłowej Nazwy Przewozowej nazwą techniczną czy konieczność separacji od żywności oraz prezentuje zakazy ładowania razem.

 

Pomoc w pracy biurowej

ADR Tool jest wydatnie pomocny przy wystawieniu dokumentu przewozowego (np. CMR), gdyż prezentuje Prawidłowe Nazwy Przewozowe oraz nazwy opakowań w 23 językach europejskich, będzie również pomocny przy audycie poprawności wytworzonej już dokumentacji. Umożliwia także pobranie i zachowanie na urządzeniu użytkownika pisemnej instrukcji dla kierowcy w wybranym języku.

Co najważniejsze, dostęp do bazy aplikacji nie wymaga dostępu do internetu. Kierowca będąc w ciąłym ruchu nie może sobie pozwolić na idealny zasięg - producent aplikacji zadbał o ten aspekt idealnie,

Jako że interfejs użytkownika został przetłumaczony na 18 języków europejskich oraz zawiera Prawidłowe Nazwy Przewozowe w 23 językach europejskich a bazę w języku angielskim, aplikacja może być przewagą konkurencyjną oraz doskonałą pomocą również dla europejskich firm poddanych badaniom SQAS, globalnych operatorów logistycznych z oddziałami w wielu krajach europejskich czy firm przewozowych z zasięgiem europejskim zatrudniających kierowców z różnych krajów.

Prezentowane narzędzia mogą służyć pomocą na szkoleniach, kursach, wykładach (korzystanie online ze strony internetowej lub offline np. podłączając tablet do rzutnika) jak też i w przygotowaniach do testów czy egzaminów.

Aplikacja jest w ciągłym udoskonalaniu oraz rozwoju, zachęcamy do przedstawiania konstruktywnych sugestii oraz podzielenia się Państwa oceną lub opinią.

 

Darmowy dostęp do bazy ADR Tool na stronie www

W nieco uproszczonej wersji, bezpłatny i pełny dostęp do bazy umowy ADR 2015 znajduje się na platformie internetowej adr-tool.com (strona jest przystosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych). Serwis daje możliwość zweryfikowania konieczności założenia tablic pomarańczowych dla jednego towaru niebezpiecznego względem przewożonej ilości wraz z wynikową informacją o towarze dużego ryzyka. W zależności od preferencji, dane wyświetlane są na dwóch ekranach tj. Tabeli A Umowy ADR lub ekranu Uproszczonego. Zawartość bazy jest taka sama jak w aplikacji mobilnej, natomiast interfejs użytkownika, Prawidłowe Nazwy Przewozowe oraz dane bazy są przedstawiane w języku angielskim.

 

adr tool w 23 jezykach

Przyspieszenie każdej dziedziny pracy z ADR

Narzędzia ADR Tool (aplikacja mobilna oraz platforma internetowa) pomagają w codziennej pracy, dają szybkie pierwsze spojrzenie na wybrany towar niebezpieczny. Pomagają w codziennych decyzjach przy identyfikacji towaru niebezpiecznego, organizacji transportu, wypełnieniu dokumentu przewozowego, kontroli dokumentów oraz wyposażenia pojazdu czy ogólnych informacji na miejscu zdarzenia z towarem niebezpiecznym. Narzędzia pomocne i wygodne w pracy zarówno dla początkujących jak też i profesjonalistów, mogą być alternatywą dla obszernych, papierowych wersji przepisów czy ich odpowiedników elektronicznych (format pdf).

Przedstawione narzędzia można znaleźć/ pobrać:

 


 

Redakcja KrajowyTransport.pl

Wydawca

Jarosław Bomba

 

adr@adr-tool.com

adr-tool.com

* ADR Tool w liczbach – stan na dzień 04.06.2016:

  • Prawidłowe Nazwy Przewozowe i nazwy opakowań w 23 językach europejskich (PL, GB, DE, FR, DK, FI, NO, SE, ES, PT, NL, IT, GR, HR, RO, HU, TR, SK, CZ, RU, LV, EE, LT)

  • Interfejs użytkownika w 18 językach europejskich (PL, GB, DE, FR, DK, CZ, RU, SE, ES, NL, IT, RO, HU, TR, PT, SK, FI, NO)

  • wg Google Play dla ADR Tool: ponad 5000 pobrań w ponad 100 krajach (wersja free), 100-500 pobrań w 24 krajach (pełna wersja)

  • adr-tool.com: łącznie ponad 6000 odsłon w 70 krajach świata

W przygotowaniu IMDG Tool Dangerous Goods (Amdt 37-14) – o towarach niebezpiecznych w transporcie morskim - wersja free oraz pełna

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów