KrajowyTransport.pl
Kategorie

Brexit w transporcie? Przewoźnicy uspokajają - to medialne burze

brexit w transporcie

Piątek 24 czerwca dla wielu Polaków będzie dniem szczególnym, praktycznie cała społeczność polonijna w Anglii opowiedziała się za pozostaniem w Unii Europejskiej. Angielscy wyborcy zagłosowali jednak za opuszczeniem Unii Europejskiej. Dla naszych rodaków to być albo nie być, ponieważ w perspektywie dwóch lat mogą zajść zmiany zmuszające do ponownej relokacji mieszkania i majątku. Rzekomo na wyspach jest około 500 tysięcy osób, które nie mogłyby ubiegać się o stały pobyt - czy przewoźnicy odnotują wzmożenie ruchu na Polsko-Angielskiej trasie?

Spytaliśmy przewoźników, jaka ich zdaniem przyszłość czeka branżę transportu paczek i osób na wyspy. Odzew był w zasadzie jednolity, osoby na codzień stykające się z problematyką polityki angieslkiej studzą nabrzmiałe relacje prasowe.

Tomasz Wacławski - T&L Mega Trans http://www.mega-trans.co.uk/

http://krajowytransport.pl/images/zdjd/logoglowna.png

- Aktualnie wypowiedzaiało się społeczeństwo angielskie, dając dopiero pretekst do dalszych decyzji rządu. Należy spokojnie poczekać dwa lata, jednak nawet po tym czasie nie sądzę ażeby nastąpiły blokady czy wielkie utrudnienia w transporcie. Anglia od zawsze była otwarta handlowo, nie sądzę aby miało się to zmienić.


W podobnym tonie wypowiada się właściciel AsTrans Arkadiusz Siembida http://astrans-przewozy.pl/

http://krajowytransport.pl/images/zdjd/astranslogo.png

- Delikatne ruchy zaczęły się już dzisiaj, waluta osłabła co z pewnością negatywnie wpłynie na prowadzenie interesów. Jednak żadnych poważniejszych wniosków nie można na tym etapie wysnuwać, poczekajmy co przyniosą kolejne lata.


Również w firmie KacperKurier nastroje są stonowane, jak twierdzi Pani Renata Poniatowska-Zielonka, właściciel - wynika to z doświadczenia i znajomości brytyjskiej specyfiki. http://www.kacperkurier.co.uk/

http://krajowytransport.pl/images/zdjd/kacperlogo1.PNG

- Nadal obowiązuje wiele umów handlowych, nie da się od razu przekreślić tylu lat współpracy i sprawdzonych kanałów handlowych. Jesteśmy póki co spokojni o formę transportu, głos społeczeństwa jest wyznacznikiem kierunku jednak zmiany wprowadza rząd. Aktualnie jest sporo szumu, Brexit to temat chodliwy dla mediów - jednak na tym etapie nie oznacza jeszcze dla transportu żadnych większych zmian.

Kiedy skutki Brexitu dla przewozów?

Pewne jest, że prędzej czy później transport odczuje skutki dzisiejszej decyzji Anglików, nie da się jednak oszacować czy będą negatywne czy pozytywne reperkusje dla polskich przewoźników, któzy w sporej części mają firmy rejestrowane w Wielkiej Brytanii. Ważną częścią systemu będzie również Szkocja, która w Brexicie może upatrywać okazji do kolejnych nacisków w sprawie rozdzielenia dawnej unii.

http://krajowytransport.pl/images/strona/kontakt.jpg

Foto publicdomainpictures.net

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów