KrajowyTransport.pl
Kategorie

Towary niebezpieczne w transporcie morskim - IMDG Tool pomoże!

imdg tool transport morski materialy niebezpieczne

Swobodne poruszanie się w temacie transportu materiałów niebezpiecznych drogą morską, to temat trudny nawet dla osób stale operujących na portowych załadunkach. Dynamicznie zmieniające się warunki - w cyklu dwuletnim, obszerne przepisy prawne oraz trudność w ich interpretacji sprawiają, że wiedza pozostaje w rękach specjalistów.

Prezentowana przez nas aplikacja w prosty sposób "wyrównuje" szansę i chroni od wielu drobnych pomyłek. http://krajowytransport.pl/images/zdjd/transportmorski1.png

IMDG Tool to aplikacja mobilna (platforma Android dostępna w Google Play) o towarach niebezpiecznych IMO w transporcie morskim (IMDG Code 37-14).

Komu posłuży IMDG Tool Transport Morski?

Aplikacja jest dedykowana głównie do pracowników branży TSL oraz morskiej. Może być pomocna dla spedytorów morskich, specjalistów ds. obsługi klienta i sprzedaży, wykładowców, studentów, służb ratowniczych jak też innych osób zaangażowanych w czynności związane z obsługą towarów niebezpiecznych w transporcie morskim. Jeżeli również myślałeś o transporcie materiałów niebezpiecznych drogą morską a nie wiedziałeś jakie panują zasady - możesz rozpocząć "przygodę" od zapoznania się z nasza aplikacją.

 

Korzyści z używania IMDG Tool

 

Aplikacja w prosty i szybki sposób daje możliwość wyszukania oraz identyfikacji towaru niebezpiecznego po numerze UN (nr UN) lub Prawidłowej Nazwie Przewozowej (PSN), przedstawia wszystkie podstawowe informacje o towarze niebezpiecznym zawarte w Rozdziale 3.2 IMDG Code (Dangerous Goods List), także w formie zinterpretowanej, prezentując wyniki na dwóch przyjaznych ekranach informacyjnych w zależności od potrzeb użytkownika (typy ekranów: DGL oraz uproszczony).

Użytkownik jest w stanie w bardzo łatwy sposób sprawdzić na ekranie Uproszczonym (Simplified View) m.in:

  • Prawidłową Nazwę Przewozową (PSN), która ma być zapisana na dokumencie przewozowym – nazwa pisana WIELKIMI literami w wierszu Proper Shipping Name wraz z informacją w wierszu Special Provisions o konieczności jej uzupełnienia o nazwę techniczną (jeśli dotyczy),

  • klasę lub podklasę (Class or Division), zagrożenia dodatkowe (Subsidiary risk(s)), grupę pakowania (Packing Group),

  • Wzory nalepek ostrzegawczych np. na kontener morski (Labels),

  • Limity ilościowe wyłączeń LQ i EQ,

  • Kody procedur awaryjnego postępowania (kody EmS),

  • Znaczenie kodów: przepisów szczególnych (Special Provisions), sztauowania i handlingu (Stowage and Handling) czy segregacji (Segregation),

  • Właściwości niebezpieczne czy też stan skupienia towaru niebezpiecznego (Properties and Observations).

 

Internet na morzu?

 

Korzystając z aplikacji, użytkownik ma natychmiastowy dostęp do podstawowych informacji z Dangerous Goods List w IMDG Code w swoim urządzeniu, offline, bez wertowania obszernych przepisów, w każdym miejscu, zawsze pod ręką (np. podczas rozmów handlowych czy operacyjnych, analizy zapytania klienta czy zlecenia transportowego, w momencie załadunku, w magazynie, w domu czy w pracy).

http://krajowytransport.pl/images/zdjd/transportmorski3.pngAplikacja może służyć dodatkową pomocą na szkoleniach, kursach, wykładach (korzystanie offline np. podłączając tablet do rzutnika) jak też i w przygotowaniach do testów czy egzaminów.

Aplikacja IMDG Tool (również aplikacja ADR Tool oraz platforma internetowa adr-tool.com) pomaga w codziennej pracy, daje szybkie pierwsze spojrzenie na wybrany towar niebezpieczny. Pomaga w codziennych decyzjach przy identyfikacji towaru niebezpiecznego, organizacji transportu, doboru nalepek ostrzegawczych na kontener, wypełnieniu dokumentu przewozowego, kontroli dokumentów czy ogólnych informacji na miejscu zdarzenia z towarem niebezpiecznym. Narzędzie pomocne i wygodne w pracy zarówno dla początkujących jak też i profesjonalistów, może być pomocne w korzystaniu z obszernych, papierowych wersji przepisów.

Aplikacja jest w ciągłym udoskonalaniu oraz rozwoju, zachęcamy do przedstawiania konstruktywnych sugestii oraz podzielenia się Państwa oceną lub opinią.

Przedstawione narzędzia można znaleźć i pobrać pod poniższymi linkami:

Jarosław Bomba

adr@adr-tool.com

adr-tool.com

* IMDG Tool to druga aplikacja mobilna, po cieszącej się popularnością ADR Tool Dangerous Goods oraz darmowej platformie internetowej adr-tool.com. Jesteśmy przekonani, iż również niniejsza aplikacja zdobędzie uznanie wśród specjalistów branży TSL oraz morskiej.

Jarosław Bomba/Adr Tool/ IMDG Tool team

 

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów