KrajowyTransport.pl
Kategorie

Kontroluj każdą kroplę paliwa i oszczędzaj

oprogramowanie paliwa

Paliwo i jego koszty odgrywają w każdej firmie transportowej niezwykle ważną rolę. Poszukując sposobu kontroli nad tankowaniami oraz wymiernych oszczędności, warto zastanowić się nad własną stacją paliw oraz automatyzacją wszystkich procesów, związanych z paliwem.

Czego potrzebujemy, żeby skutecznie zarządzać paliwem?

Własna stacja - w dużym uproszczeniu - składa się z odpowiedniego zbiornika oraz dystrybutora paliw. Już taki zestaw przynosi oszczędności z tytułu hurtowych zakupów paliwa. Jednak główne korzyści osiągniemy stosując profesjonalną automatykę z odpowiednim oprogramowaniem. Może to być automat do tankowania marki PetroMAT, spięty z oprogramowaniem zarządzającym PetroManager NET.http://krajowytransport.pl/images/zdjd/tankowanie-petromanager-oszczednosc.jpg

Posiadając wewnątrzzakładową stację z profesjonalnym automatem i oprogramowaniem możemy bardzo dokładnie kontrolować wydawanie paliwa do poszczególnych pojazdów. W każdej chwili jesteśmy w stanie ustalić: kto, kiedy, ile i do czego pobierał paliwo. Dzięki temu prostemu zabiegowi możesz tworzyć odpowiednie statystyki zużycia na potrzeby biznesu. Dzieje się tak ponieważ, każdy kierowca musi się zidentyfikować odpowiednią kartą. Po podaniu wymaganych danych (m.in. nr PIN) oraz informacji o pojeździe, do którego tankowanie nastąpi, urządzenie uruchamia pompę dystrybutora.

PetroManager NET śledzi każdą kroplę paliwa przepływającą do zbiornika

Na tym jednak kontrola się nie kończy. Oprogramowanie PetroManager NET zespolone z automatem jest w stanie śledzić dokładny - sekunda po sekundzie - przebieg tankowania. Dzięki temu wiemy, czy pobór paliwa następował bez przeszkód, czy wystąpiły niespodziewane spadki wydajności. W tym drugim przypadku urządzenie wyśle odpowiedni alarm do upoważnionej osoby. Podczas pracy z systemem można również na bieżąco diagnozować sprzęt na stacji, monitorować zbiorniki oraz pozyskiwać wiele innych danych.

http://krajowytransport.pl/images/zdjd/alba-stacja-paliwa.jpgWszystkie wymienione sposoby kontroli wydawania paliwa służą uzyskaniu wymiernych oszczędności finansowych. A te mogą być jeszcze większe w połączeniu z naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami. Dzięki specjalnym algorytmom stworzonym na bazie wiedzy i doświadczenia specjalistów oraz biegłych sądowych z zakresu rozliczania paliw, takich jak Pan Władysław Maciejowski, możliwe jest uzyskanie wykazu niezawinionych ubytków paliwa, związanych z błędami pomiarowymi.

 Oprogramowanie PetroManager 15+ bardzo precyzyjnie zbiera dane z elementów automatyki wydań i pomiaru poziomu oraz zarejestrowanych dostaw. Następnie program porównuje wszystko z wprowadzonymi dokumentami i w odpowiedniej formie generuje raport, który umożliwi wszystkie, powstałe na każdym etapie obrotu paliwami, niedobory rozliczyć jako koszt, a nie stratę, pozwalając uzyskać poważne oszczędności fiskalne!

Skala możliwych korzyści jest bardzo duża

 System w sposób autonomiczny i ciągły steruje procesem wydawania paliw, eliminując konieczność angażowania pracowników stacji do tych czynności. Oferuje działanie 24 godziny na dobę, pełną zdalną kontrolę, szczegółowe rozliczenie dostaw, aktualnych stanów i rozchodu paliw oraz umożliwia przeprowadzenie w dowolnym momencie phttp://krajowytransport.pl/images/zdjd/tankowanie-kontenerowa-stacja.jpgełnej inwentaryzacji. Pozwala także m.in. ustalić i zabezpieczyć określony porządek i kolejność wydań paliwa w skali dnia, tygodnia i miesiąca. Tym samym można precyzyjnie dostosować tankowania pojedynczego pojazdu lub grup pojazdów do zaplanowanego harmonogramu robót.

Inwestycja w automatyczną kontenerową stację paliw to dla osób dbających o rozwój swojego biznesu, którego paliwo jest ważnym elementem, już dziś nie tyle zbędny wydatek, co raczej sposób na wprowadzenie w życie nowoczesnych rozwiązań, które każdego dnia ułatwiają pracę i przynoszą konkretne oszczędności.

Pełnej informacji na temat precyzyjnego rozliczania rzeczywistego zużycia paliwa udzielają specjaliści grudziądzkiej firmy Petroconsulting. Sp. z o.o.

Zachęcamy do kontaktu

Petroconsulting Sp. z o.o.

tel. 56 46 22 622

e-mail: biuro@petroconsulting.pl

https://www.facebook.com/PetroConsulting

www.petroconsulting.plhttp://krajowytransport.pl/images/zdjd/logo-petroconsulting.jpg

 

ul. Makowa 16

86-300 Grudziądz

woj. kujawsko-pomorskie

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów