KrajowyTransport.pl
Kategorie

Kontrola trzeźwości WITD Wrocław

pijani kierowcy

Dnia 20.04.2017 r. inspektorzy z WITD we Wrocławiu na 46 km A4 zatrzymali do kontroli 40 tonowy łotewski zestaw pojazdów, którym  przewożono z Holandii świeże warzywa.

W pojeździe znajdowała się załoga dwuosobowa. Podczas przeprowadzanych czynności kontrolnych insp. wyczuli intensywną woń alkoholu.

W wyniku kontroli stanu trzeźwości kierowcy prowadzącego pojazd stwierdzono, iż jest w stanie po spożyciu alkoholu, w wydychanym powietrzu miał 0,32 promila alkoholu. Kontrola kierowcy siedzącego obok potwierdziła obawy kontrolujących, również był  w stanie po spożyciu alkoholu, w wydychanym powietrzu miał 0,36 promila alkoholu. W tym zakresie sprawę przejęli funkcjonariusze z KPP w Bolesławcu.

Oprócz powyższego naruszenia  stwierdzono, iż kierowcy nie odebrali wymaganego odpoczynku tygodniowego. Zamiast wymaganego 45 godzinnego wykorzystali zaledwie około 26 godzinny. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące stwierdzonego naruszenia, a na kierowców zostaną nałożone mandaty karne.

 

Źródło : WITD Wrocław

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów