KrajowyTransport.pl
Kategorie

Uszkodzony układ sterujący hamulcami w autobusie dla dzieci

autobusy kontrole

W dniu 24 maja 2017 r. w godzinach porannych, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu, na prośbę  rodziców i pedagogów przeprowadzili pod różnymi placówkami przedszkolnymi trzy kontrole autobusów. Autobusami w ramach zorganizowanych wycieczek miały podróżować dzieci przedszkolne. W trakcie kontroli inspektorzy dokonali między innymi sprawdzenia stanu technicznego pojazdów.

W wyniku dokonanych kontroli w przypadku dwóch autobusów inspektorzy stwierdzili poważne usterki techniczne. W jednym była to nieszczelność układu  pneumatycznego sterującego systemem hamulców oraz niesprawne światła przeciwmgłowe. W drugim przypadku były to wycieki płynów eksploatacyjnych oraz uszkodzony klosz oświetlenia pojazdu

Następstwem przeprowadzonych kontroli było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych,  oraz mandaty karne dla kierowców za nieprawidłowy stan techniczny. Oba autobusy został niedopuszczone do ruchu drogowego. W tej sytuacji dyrekcja przedszkola, po otrzymaniu informacji o nieprawidłowym stanie technicznym od inspektorów, niezwłocznie odwołała wyjazd dzieci na wycieczkę.

 

Źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów