KrajowyTransport.pl
Kategorie

Kolejny odcinek S7 oddany do użytku

droga s7 warszawa kraków

Nareszcie usprawni się przejazd między Warszawą a KRakowem. ODetchną także kielczanie i radomianie dojeżdżający do pracy na granicę województw.

Od 12 lipca 2017 r. kierowcy mogą w całości korzystać z kolejnych 22 km drogi ekspresowej S7 pomiędzy Warszawą a Krakowem, od południowych przedmieść Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Wiosną 2017 r. udostępniono już fragmenty tej drogi koło Szydłowca.

Połączenie z obwodnicą Radomia

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 połączy budowaną aktualnie obwodnicę Radomia z granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego, co znacznie skróci czas podróży na trasie Warszawa – Kielce i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Droga biegnie w przeważającej części po nowym śladzie, po wschodniej stronie istniejącej drogi krajowej nr 7, a od Szydłowca w śladzie istniejącej trasy.

Na oddanym do użytku odcinku droga ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m każdy oraz 2,5-metrowe pasy awaryjne. Wzdłuż trasy głównej wybudowane zostały drogi dojazdowe umożliwiające ruch lokalny. Wjazd na drogę S7 możliwy będzie dzięki węzłom: Szydłowiec Północ, Szydłowiec Centrum i Szydłowiec Południe.

W ramach inwestycji wybudowano ponad dwadzieścia obiektów mostowych. Przygotowano tereny pod 4 Miejsca Obsługi Podróżnych (po dwa w pobliżu miejscowości Orońsko i Wola Korzeniowa).Wprowadzono również rozwiązania minimalizujące jej wpływ na środowisko: ekrany akustyczne, system odwodnienia drogi, około trzydziestu przejść dla zwierząt, wygrodzenia trasy i nasadzenia zieleni.

Koszt realizacji drogi, którą zbudowano w latach 2014-2017, wyniósł 682,2 mln złotych. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

źródło: http://mib.gov.pl/

 

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów