KrajowyTransport.pl
Kategorie

Jakie cechy musi mieć samochód rodzinny?

samochód rodzinny

Szukasz czegoś, co sprawdzi zarówno się podczas rodzinnych wyjazdów, jak i na co dzień? Dzisiaj doradzamy, jaki samochód rodzinny wybrać, aby sprostać wyzwaniom domowego kierowcy!

Samochód rodzinny różni się od zwykłej osobówki. To w końcu pojazd, który staje przed zupełnie innymi wyzwaniami. Rozbrykane dzieci czy dodatkowe gabaryty w postaci wózka w bagażniku wymagają unikalnych rozwiązań. Jeśli przymierzasz się do zakupu rodzinnego samochodu, a nie wiesz, jaki powinien on być, ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.

Przede wszystkim - bezpieczny

Najważniejsze jest bezpieczeństwo - Twoje i Twoich najbliższych, szczególnie, jeśli na tylnym siedzeniu podróżują maluchy. Poduszki powietrzne to absolutne minimum, które powinien posiadać Twój nowy samochód. Upewnij się także, że ma on zainstalowane wewnętrzne blokady, tak, aby mali pasażerowie nie otwierali drzwi w trakcie jazdy.

Rozważ również rodzaj napędu, w który wyposażony ma być samochód. W trudnych warunkach, szczególnie przy oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni, napęd na cztery koła pomaga wielu kierowcom utrzymać lepszą kontrolę nad pojazdem. Pamiętaj jednak, że napęd 4x4 to więcej nieco zachodu z ogumieniem - należy dokładnie przyjrzeć się, jakie opony instalowane są w danym modelu i jaki ich typ zaleca producent.

Łatwy w czyszczeniu

Zarówno przewóz dzieciaków, jak i wykorzystywanych przez nich akcesoriów czy nawet zabawek, potrafi doprowadzić do niezłego bałaganu we wnętrzu samochodu. Wybierz taki model, w którym łatwo zaprowadzić porządek. Nie inwestuj w drogie, skórzane tapicerki, a zamiast tego skup się na poszukiwaniu czegoś maksymalnie plamoodpornego.

Przestronny

Warto rozważyć zakup samochodu, który służy obszernym bagażnikiem przygotowanym do przewozu mniejszych i większych gabarytów, takich jak wózki, składane łóżeczka lub rowery. Opcjonalnie można zainwestować w pojazd, w którym tylne siedzenia składa się, a tym samym powiększa bagażnik. Dzięki temu upewnisz się, że jesteście gotowi na rodzinne eskapady.

Dobrze jest również, by samochód miał możliwość wysunięcia trzeciego rzędu foteli dla dodatkowych pasażerów. Bardzo często możliwe jest to kosztem przestrzeni bagażnika.

Z przesuwanymi drzwiami?

Szczególnie rodzice maluchów docenią wygodę przesuwanych drzwi. Bez konieczności ich ciągnięcia czy przytrzymywania, zwalniają się ręce, które wygodniej i sprawniej zajmą się “załadunkiem” pasażerów do fotelika i na tylne siedzenie.

Z czujnikiem parkowania lub tylną kamerą

Rodzinne samochody często imponują swoim rozmiarem, niekiedy bardziej przypominając samochody terenowe niż miejskie osobówki. Dodatkowo, jeśli tył pojazdu załadowany jest po brzegi, wyzwaniem może okazać się nawet zwykłe parkowanie.

Właśnie dlatego warto upewnić się, że wymarzony model samochodu posiada tylną kamerę lub czujniki parkowania. Ułatwiają one nawigowanie masywną sylwetką samochodu bez konieczności nadwyrężania karku przez okno lub oparcie fotela.

Samochód rodzinny to więcej, niż tylko pojazd. Rodzicom ma on ułatwić życie, a dzieciom uprzyjemnić podróż. To więcej niż dość, aby do zakupu takiego samochodu podchodzić rozważnie i upewnić się, że odpowiada on na wszystkie nasze potrzeby.

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów