KrajowyTransport.pl
Kategorie

Kombi - dlaczego?

Wraz z nadejściem wiosny wiele osób rzuci się na poszukiwania nowego auta. Sedan, hatchback, SUV, kombi – wybór jest spory i każdy czymś się charakteryzuje. Dzisiaj weźmiemy na tapetę kombi, dlaczego warto na nie zwrócić uwagę i co może odstraszać.

 

W zasadzie kombi to rodzaj nadwozia które daje użytkownikowi możliwość połączenia zalet różnych typów aut. Niewątpliwie wielkim i rzucającym się w oczy plusem jest możliwość załadunkowa większa niż w sedanie i hatchbacku.

Różnice.

Warto zastanowić się, zanim zaczniemy szukać auta, czego od niego będziemy oczekiwać. Czy nasze poszukiwania determinują pieniądze, rodzina, przeznaczenie auta? Raczej na kombi nie zdecydują się osoby poszukujące jedynie "lansu", delikatnie wyższe spalanie związane z większą od sedana masą, cięższe warunki parkowania ze względu na długość i design z przeznaczeniem przewozu towarów raczej odrzuca osoby poszukujące tego typu atrakcji. Jednakże gdy zwrócimy uwagę na porównanie cenowe używanych aut, podobnych modeli, w sedanie i kombi (np. Audi a4 kombi i a4 sedan czy też s40 Volvo i V50 Volvo) zauważymy spore różnice. Dlatego też wiele osób nie potrzebuje auta towarowego a jednak decyduje się na zakup kombi. Niewątpliwie kombi jest udogodnieniem dla większej rodziny, teoretycznie przestrzeń w której siedzimy jest podobna do wersji hatchback i sedan, jednakże jedynie w kombi znajdziemy przestrzeń bagażową zdolną pomieścić wózki, nosidełka, psa czy bagaże wakacyjne rodziny wielodzietnej.

Koszta.

W wielkim skrócie możemy stwierdzić, że kupując wersję kombi, oszczędzamy w stosunku do wersji hatchback czy sedan, jednakże kultura jazdy i spalanie są odrobinę inne. Warto zastanowić się przed dokonaniem zakupu, sprawdzić tabele spalania i wyliczyć pokrycie różnicy wartości zakupu. Jeżeli kupujemy kombi z wyraźnym przeznaczeniem to oczywiście nie warto się zastanawiać – kombi to świetne rozwiązanie.

Na rynku jest cała masa modeli kombi różnych firm, nawet wybredny klient znajdzie coś dla siebie.

 

Łukasz Deja, Redakcja KrajowyTransport.pl

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów