KrajowyTransport.pl
Kategorie

Bezpieczny wyjazd na ferie po kontroli ITD

kontrola itd ferie

W dniu rozpoczęcia ferii zimowych, Inspektorzy Transportu Drogowego z WITD Wrocław, jak co roku w celu poprawy bezpieczeństwa przewozu dzieci i młodzieży, prowadzą kontrole autobusów.

W trakcie takich kontroli sprawdza się przede wszystkim stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenia

Następnie kontroli podlega trzeźwość kierowcy, jego czas pracy oraz dokumenty potwierdzające możliwość wykonywania przewozu osób.

W dniu dzisiejszym skontrolowano 14 autobusów, każdy z nich był w należytym stanie technicznym, a skontrolowany kierowca oraz jego dokumenty nie budziły zastrzeżeń

 

Dbając o bezpieczeństwo przewozów dzieci i młodzieży na następne dni ferii, Inspekcja Transportu Drogowego we Wrocławiu oprócz rutynowych kontroli drogowych prowadzi od poniedziałku do soboty, Inspektorzy ITD we Wrocławiu prowadzą kontrolę pojazdów, na którą zapotrzebowanie zgłasza: organizator, uczestnik wyjazdu lub przewoźnik.

Informację o planowanym wyjeździe można zgłosić, na trzy dni przed jego realizacją, poprzez formularz, telefonicznie pod nr 71 326-51-60, faksem na nr 71 326-51-61 lub e-mailem na adres: sekretariat@dolnyslask.witd.gov.pl

Informujemy, że wnioski o kontrolę autobusów realizowane są również przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Prośby o kontrolę można zgłaszać pod nr tel. 71 340 36 20. 

Uprzejmie informuję, że w okresie trwania ferii zimowych, inspektorzy w każdą sobotę, w godzinach od 7.00 do 9.00, prowadzą stały dyżur kontroli autobusów na Dworcu Głównym PKS ul. Sucha1, Wrocław – przy peronie pierwszym. 

 

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów