KrajowyTransport.pl
Kategorie

Tracisz czas na lokalizowanie swoich kontenerów?

lokalizacja kontenerów

Poznaj łatwy sposób jak nimi zarządzać

Czy słyszeliście o sprawie z Golczewa k. Goleniowa o sześciu porzuconych kontenerach na polu pod lasem. Według relacji rzecznika prasowego firmy, do której należały pojemniki na odzież używaną, kradzieże na północy i północnym-zachodzie Polski zdarzają się nagminnie. Pomimo, iż w przypadku kontenerów tej firmy sprawa zakończyła się pomyślnie, wielu firmom brakuje informacji, gdzie zlokalizowane jest ich mienie. Z tego artykułu dowiesz się jak łatwo można monitorować kontenery w oparciu o technologię GPS/GSM.

https://krajowytransport.pl/images/zdjd/kont2.jpg

Popyt na kontenery ciągle rośnie

Światowy popyt na kontenery wzrośnie o około 4,7% do roku 2019 (Statista 2018). Firmy, zakłady, instytucje i osoby indywidualne korzystają z kontenerów nie tylko do celów transportowych jako pojemniki na towary. Wykorzystywane są one również jako kontenery biurowe, na ubrania, odpady, pełnią funkcje magazynów i pomieszczeń socjalnych na budowach, czy w miejskiej przestrzeni itp. Możliwość wynajęcia kontenera jest bardziej preferowanym rozwiązaniem niż ich kupno. Bez względu jednak na różne potrzeby oraz preferencje klientów, bez odpowiedniego systemu zarządzania,  korzyści jakie płyną z rosnącej konteneryzacji nie są w pełni wykorzystane.

Czas pomyśleć o systemie do lokalizowania kontenerów

Jedną z powodów dla których firmy z wielu branż decydują się na zaawansowany system do lokalizowania kontenerów jest czas. Nie ma nic gorszego, z punktu widzenia przedsiębiorstwa zarządzającego kilkoma lub nawet kilkunastoma setkami kontenerów, jak tracenie cennych minut na poszukiwanie ich.

https://krajowytransport.pl/images/zdjd/kont4.jpg

- Klient zarządzający wieloma placami budowy chciał znać lokalizację swoich kontenerów, w celu sprawnego zarządzania projektem. Z uwagi na to, że kontenery wyglądały identycznie, nie miał jednak możliwości szybkiego sprawdzenia, który kontener znajduje się na danym placu budowy. Dlatego postanowił kupić system do lokalizacji GPS/GSM, by móc nadać kontenerom nazwy i w łatwy sposób kontrolować ich umiejscowienie na cyfrowej mapie, mówi Bjørn André Hagen, Product Owner ABAX Equipment Control. Nie jest to odosobniony przypadek, zdarzyła się również firma, która chciała przetransportować pięć dużych kontenerów z narzędziami i sprzętem z jednego placu budowy na drugi. Zamówiła ciężarówkę z firmy transportowej, natomiast nie wiedziała jak wskazać kierowcy, w jakim miejscu znajduje się dany kontener, dodaje Agata Żurek, Country Manager w ABAX Poland.

Problemy firm wynajmujących kontenery

Istnieją również przypadki, kiedy firmy wynajmujące klientom kontenery mają problem z ich późniejszym odbiorem. Według relacji Bjørn André Hagen’a, takie sytuacje zdarzają się praktycznie na porządku dziennym. Klienci decydują się na urządzenie GPS/GSM, ponieważ na fakturze istnieje wprawdzie adres firmy, która wypożyczyła kontener, natomiast nie znają dokładnego miejsca jego lokalizacji. Jeśli wynajmujący nie poinformował ich, gdzie dokładnie znajduje się ich własność, tracą czas na poszukiwania.

W przypadku kiedy kontenery wynajmowane są klientom lub podwykonawcom, raporty dostępne w systemie do lokalizowania GPS/GSM stanowią podstawę zapewnienia, że zasoby są używane zgodnie z ustalonymi warunkami, oraz że klienci są poprawnie fakturowani.

Jak szybko sprawdzić, gdzie znajduje się kontener?

https://krajowytransport.pl/images/zdjd/kont3.jpg

- Moduł lokalizujący działa w oparciu o technologię GPS/GSM i może informować o położeniu kontenerów danej firmy na dokładnej cyfrowej mapie. W bardzo łatwy sposób można go zamontować, używając taśmy VHB, wspornika, osłony magnetycznej lub klatki. Po montażu, właściciel kontenerów ma możliwość zalogowania się do systemu za pomocą każdego urządzenia podłączonego do Internetu i natychmiast może zacząć monitorować, gdzie znajduje się dany kontener, mówi Agata Żurek.

Co ważne, w systemie można oznaczać strefy geofence tj. obszary w jakich mają znajdować się kontenery, a także wybrać opcję powiadomień SMS lub poprzez wysłanie wiadomości email. Jest to wygodna funkcja dla osób zarządzających wieloma kontenerami, ponieważ urządzenie automatycznie wyśle alert wtedy, gdy któryś z kontenerów zmienił miejsce położenia, a w systemie od razu będzie można sprawdzić jego nową pozycję.

Na jak długo starcza bateria?

Na rynku istnieją różnego rodzaju urządzenia do lokalizowania GPS/GSM. Nasze niezasilane moduły produkujemy w dwóch wersjach – standardowej i powiększonej, co odzwierciedla pojemność ich baterii. ABAX Equipment Control dla nie zasilanego sprzętu może funkcjonować do 12 lat, wykorzystując energooszczędne ustawienia oraz wewnętrzną baterię o przedłużonej żywotności. Co ważne, moduł jest wysoce wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne - posiada certyfikat IP67 i dodatkowo może być zabezpieczony specjalnie zaprojektowaną obudową, mówi Bjørn André Hagen.

https://krajowytransport.pl/images/zdjd/kont1.jpg

 

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów