KrajowyTransport.pl
Kategorie

Monitoring naczep ABAX - sprawdź korzyści wynikające z GPS

monitoring gps naczep
Firmy posiadające system do monitorowania naczep mają możliwość zwiększenia zysków dzięki bardziej efektywnemu zarządzaniu. Z tego artykułu dowiesz się jak można w łatwy i zupełnie zdalny sposób kontrolować naczepy niezależnie od pojazdu ciągnącego.

Posiadając kilkanaście naczep wyglądających podobnie i przy natłoku pracy łatwo o błąd. Dlatego przydatnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców z branży TSL jest system do monitorowania GPS.Moduł GPS umożliwia kontrolowanie przebytej trasy naczep oraz ich aktualnej lokalizacji. Możliwość sprawdzenia na mapie w czasie rzeczywistym, gdzie znajduje się naczepa jest rozwiązaniem, które znacznie zaoszczędza czas i cieszy się co raz większym zainteresowaniem wśród małych oraz dużych firm. 

https://krajowytransport.pl/images/zdjd/monitoring1.jpg

 

1. Kontroluj naczepy i zwiększ bezpieczeństwo

System do lokalizowania GPS jest istotnym wsparciem dla bezpieczeństwa, gdyż ułatwia kontrolę nad ładunkiem i pozwala na szybki kontakt z kierowcą w razie wystąpienia problemów. Jeśli wydarzy się jakikolwiek wypadek, będziemy w stanie śledzić trasę naczepy. A będzie to możliwe, ponieważ historia przejazdów jest przechowywana w systemie ABAX. Administrator ma możliwość sprawdzenia, gdzie w danej chwili znajduje się dana naczepa. Dzięki temu, że informacje są dostępne w czasie rzeczywistym, osoba w firmie odpowiedzialna za naczepy może szybko i adekwatnie zareagować na zaistniałą sytuację.

 

2. Sprawnie zarządzaj swoimi zasobami

System wykorzystujący najnowsze technologie śledzenia wspomaga działania logistyczne. Czy wiesz, że za pomocą systemu ABAX do monitorowania możesz szybko filtrować naczepy na mapie za pomocą numerów czy np. słów kluczowych, np. #naczepa ciężarowa, #naczepa do ciągnika, #naczepa kurtynowa, #chłodnia, #wywrotka, #naczepa uniwersalna, #izoterma itd.

https://krajowytransport.pl/images/zdjd/monitoring2.jpg

Przedsiębiorca może skorzystać z funkcji raportów i otrzymać dokładne informacje o użytkowaniu danej naczepy. Raporty można automatycznie wysyłać na adres e-mail, zgodnie z określonym harmonogramem.

Atutem lokalizatorów jest również możliwość zarządzania naczepami z każdego urządzenia podłączonego do Internetu.

3. Otrzymuj przypomnienie o przeglądzie

Naczepy do samochodów ciężarowych mają własny system hamulcowy, a ich części zużywają się i muszą być regularnie wymieniane w naczepie.  Dlatego tak ważny jest prawidłowy plan konserwacji zapobiegawczej (utrzymanie według stanu - ang. condition-based maintenance lub predictive maintenance) w celu utrzymania optymalnego stanu technicznego naczepy.

Mając dostęp do historii przebiegu naczepy, właściciel  zna dokładną ilość przejechanych kilometrów i może ustawić powiadomienia serwisowe w celu zminimalizowania katastrofalnych w skutkach awarii hamulców.

Zdarza się, że przedsiębiorca zapomni o wymaganych badaniach technicznych naczepy. Posiadając system ABAX do monitorowania GPS naczep, właściciel automatyczne otrzyma powiadomienie na swoją skrzynkę e-mail lub telefon. Uniknie tym samym potencjalnej kary za brak przeglądu oraz może mieć pewność, że wszystkie jego zasoby posiadają wymagane dokumenty.

https://krajowytransport.pl/images/zdjd/monitoring3.jpg

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów