KrajowyTransport.pl
Kategorie

Tanie przeprowadzki

Przeprowadzka zawsze wprowadza stresujący nastrój, nie dość, że musimy zadbać o każdy drobiazg, przygotować pudła, paczki i meble to nie wiemy jakie auto zamówić. Ile zmieści się do tego czy innego modelu dostawczaka? Zanim jednak zdecydujemy się na pierwszy-lepszy numer z internetu to warto poświęcić parę minut i zweryfikować firmę która ma zająć się naszym ładunkiem.

Oczywiście wkład czasu zainwestowany w wyszukanie paru informacji z nawiązką zwróci się, jeśli mamy do przewiezienia delikatne sprzęty. Niewiele osób sprawdza dogłębnie usługodawców, nawet jeżeli zajmuje to jedynie parę minut.

Ścieżka którą musimy pokonać do zweryfikowania przewoźnika jest relatywnie krótka, warto zainteresować się wpierw informacją gospodarczą CEIDG  (adres: https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/ ) która udostępnia bazę firm wraz z wykazem PKD (informacje w formie kodów dotyczące możliwych działalności) . Jeżeli odnajdziemy w tej bazie interesującego nas przewoźnika, sprawdzamy jego zakres działalności. Jeżeli stwierdzimy, że prowadzi przeprowadzki, transport towarowy czy pochodne to mamy już połowę najważniejszych informacji. Dalsze możemy odnaleźć na dobrych stronach i forach dotyczących tanich przeprowadzek, transportu towarów czy też przewozów mebli. Jeśli zaś okaże się, że firma ma PKD dotyczące warzywniaka i handlu obwoźnego to możemy zacząć się zastanawiać czy nasze meble nie będą przewożone na pace po kapuście. Jeśli delikwenta w ogóle nie znajdziemy w CEIDG czy wykazach KRS to warto dwa razy zastanowić się nad powierzaniem mu naszej przeprowadzki i transportu mebli. Najzwyczajniej w świecie, przy jakichkolwiek problemach, może okazać się, że nikt nie weźmie odpowiedzialności za straty.

Sprawa komplikuje się w przypadku przeprowadzki poza granicę naszego kraju. Przeprowadzki zagraniczne wymagają z pewnością dłuższego przygotowania i pieczołowitych planów. Z pomocą przy wyborze rzetelnego przewoźnika przychodzi BOTM (Biuro do spraw transportu międzynarodowego pod adresem: http://solaris.botm.gov.pl/ ) które udostępnia aktualne listy przewoźników posiadających licencję. Jeżeli odnajdziemy tam firmę którą jesteśmy zainteresowani to przynajmniej wiemy, że mamy do czynienia z ludźmi poważnie traktującymi swój fach. Jeżeli nie mamy czasu szukać bądź nie lubimy dłubać po stronach ministerstw – wystarczy zadzwonić a miła pani znajdzie dla nas informacje o przewoźniku świadczącym usługi takich przeprowadzek i wskaże czy ma aktywną licencję.

Nie da się również ukryć, że istnieje szara strefa, rozwija się dość prężnie nieskrępowana wieloma regulacjami z którymi boryka się klasyczny przedsiębiorca. Jednocześnie pola na których mogą oni konkurować z licencjonowanym przewozem i transportem to głównie ceny. Jeżeli chodzi o jakość aut to bywa różnie, te z licencją transportową przechodzą badania i muszą być dostosowane do różnych norm, człowiek z szarej strefy nie musi wykazywać nikomu stanu auta. Na co dzień może wozić na pace węgiel a następnie ogłaszać swoje tanie przeprowadzki. Czy komuś takiemu oddamy  do transportu pianino, fortepian czy szklaną szafę? Dodatkowo przeprowadzki ustalone z licencjonowanym przewoźnikiem mają szansę posiadać odpowiednie ubezpieczenie ładunku, wiadomo wtedy gdzie kierować pretensje o uszkodzenia ładunku czy inne straty wynikające z nieumiejętnego transportu rzeczy.

Poświęćmy dlatego chociaż parę minut na sprawdzenie osób które mają dokonać naszej przeprowadzki, dzięki paru minutom możemy zaoszczędzić parę godzin kłopotów w razie ewentualnych problemów.

 

 

K.H Redakcja KrajowyTranspot.pl

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów