KrajowyTransport.pl
Kategorie

Jesteś właścicielem busa lub planujesz jego wynajem?

busy transport

Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Zarówno posiadanie busa na własność, jak i skorzystanie z oferty wypożyczalni busów niesie za sobą wiele konsekwencji, z których jako prowadzący działalność i klienci musimy zdawać sobie sprawę. Przed zakupem lub wynajmem busa warto zaopatrzyć się w niezbędną wiedzę. Zachęcamy do lektury naszego artykułu, by uniknąć najczęstszych błędów podczas eksploatacji busa.

Bus na własność – z czym się wiąże?

Jeśli jesteśmy właścicielami, to podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, czeka nas ubezpieczenie busa. Przed decyzją o zakupie, wielu https://krajowytransport.pl/images/zdjd/buswlasnosc.jpgpotencjalnych klientów zastanawia się ile kosztuje oc na busa. Od razu uprzedzamy: jest ono zwykle droższe niż w przypadku samochodów osobowych. Jeśli zastanawiasz się ile kosztuje ubezpieczenie busa, warto skorzystać z porównywarki ofert ubezpieczycieli OC i AC mfind. Dzięki niej znajdziesz z pewnością najtańsze oc na busa.

Wiele osób zastanawia się, z czego może wynikać wyższy koszt ubezpieczenia busa. Przede wszystkim z większej pojemności silnika oraz ze sporych rocznych przebiegów. Nie bez znaczenia jest również sposób użytkowania pojazdu – usługi transportowe znacząco podwyższają cenę ubezpieczenia.

Bus na wynajem – co warto wiedzieć?

Jeśli stoimy przed decyzją o wynajmie busa, już na samym początku musimy określić dokładne wymagania i oczekiwania dotyczące modelu, rocznika i okresu wypożyczenia pojazdu. Od tego uzależniony jest ostateczny koszt usługi. Istotną informacją jest również ilość miejsc w busie, a także to, czy chcemy wypożyczyć busa wraz z kierowcą czy bez.

Jeśli znaleźliśmy już interesującą nas ofertę warto sprawdzić opinie danej wypożyczalni, jej doświadczenie na rynku i liczbę pojazdów, jakimi dysponuje. Bardzo istotne jest sprawdzenie, czy w razie ewentualnej szkody będziemy ubezpieczeni i co zawiera dane ubezpieczenie, a także czy jego koszt jest wliczony w cenę wynajmu busa czy będziemy musieli ponieść go dodatkowo.

https://krajowytransport.pl/images/zdjd/buswlasnosc2.jpgJeśli sprawdziliśmy już wszystkie powyższe dane, możemy przystąpić do transakcji najmu. Co powinna zawierać umowa na wypożyczenie busa? Powinna określać strony umowy, szczegółowe warunki i przedmiot wynajmu. Pamiętajmy o dacie rozpoczęcia i zakończenia usługi i określeniu należności (zarówno za cały okres, jak i stawki dzienne). Dobrze jest również określić w niej opcje wypowiedzenia najmu czy też odstąpienia od umowy.

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów