KrajowyTransport.pl
Kategorie

Kolejne odcinki autostrad oddane do użytku

Jak podaje oficjalna strona Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (http://www.transport.gov.pl/) oddane do użytku są już dwa spore odcinki. Warto zapoznać się ze zmianami gdyż spora część kierowców nie miała czasu śledzić wydarzeń zajęta wypoczynkiem w dłuższy weekend :

"28 maja br. oddano do użytku blisko 24-kilometrowy odcinek S17 pomiędzy węzłami Kurów Zachód – Jastków (Bogucin), realizowany w ramach budowy drogi ekspresowej z Warszawy do Lublina. Dzięki nowej inwestycji kierowcy korzystający z drogi krajowej nr 17 pomiędzy Warszawą i Lublinem ominą Kurów, Markuszów i Garbów skracając dotychczasowy czas przejazdu co najmniej o połowę. Wartość całego projektu (prace projektowe, wykupy gruntów, budowa i nadzór) wyniosła ok. 785 mln zł. Inwestycja finansowana jest ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko."

A także wcześniejsza informacja:

"Od 27 maja br. kierowcy mają do dyspozycji 18-kilometrowy odcinek od w. Jarosław Wschód (okolice Pawłosiowa) do w. Przemyśl (skrzyżowanie z DK77, okolice Radymna). Zakończyły się roboty na całym 25-kilometrowym odcinku autostrady A4 Jarosław Zachód – Przemyśl, realizowanym w systemie projektuj-buduj. Do ruchu został oddany 18-kilometrowy odcinek od w. Jarosław Wschód (okolice Pawłosiowa) do w. Przemyśl (skrzyżowanie z DK77, okolice Radymna). Natomiast oddanie do ruchu odc. w. Jarosław Zachód – w. Jarosław Wschód uzależnione jest od zakończenia budowy węzła Jarosław Zachód realizowanego w ramach sąsiedniego kontraktu Rzeszów (w.Rzeszów Wschód) - Jarosław (w. Jarosław Zachód). Planowane jest to w III kwartale br.

Wykonawcą prac była firma Budimex S.A. Wartość umowy to 969,2 mln PLN. Odcinek ten realizowany był systemem projektuj-buduj. Systemem, który z założenia miał na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Dzięki temu inwestycja zrealizowana została w szybszym tempie."

 

 

 

Cytowanie ze źródła : http://www.transport.gov.pl/

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów