KrajowyTransport.pl
Kategorie

Krakowska Trasa Nowohucka będzie budowana dalej

Dzięki tej decyzji, kierowcy nie będą musieli wjeżdżać w miasto przy ul. Christo Botewa lecz zyskają możliwość dalszej jazdy bez narażania się na korki. Sytuacja ta możliwa jest dzięki decyzji Sławomira Nowaka o wpisaniu S7 do programu Budowy Dróg Krajowych 2011-2015.

Pełen komunikat ze strony http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/12526/S7-OD-RYBITW-CHRISTO-BOTEWA-DO-IGOLOMSKIEJ-W-KRAKOWIE-BEDZIE-BUDOWANA :

To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Krakowa. Tzw. wschodnia obwodnica Krakowa lub „Trasa Nowohucka” czyli S 7 od ul. Christo Botewa do ul. Igołomskiej znalazła się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015. Dzięki temu możliwe będzie ogłoszenie przetargu w tym roku, a budowa może ruszyć w przyszłym roku. Po jej ukończeniu kierowcy zjeżdżający z A4 na węźle Bieżanów nie będą musieli wjeżdżać w miasto ul. Christo Botewa tylko pojadą dalej. W tej chwili nie mają takiego wyboru.

Długość odcinka wynosi 4,5 km od węzła Rybitwy do węzła Igołomska. W ramach inwestycji powstanie most na Wiśle o długości ok. 0,7 km a także 12 innych mostów i wiaduktów.

Inwestycja posiada ostateczną decyzję o ZRID ( zgoda na realizację inwestycji drogowej).

Przyznanie środków finansowych umożliwi przygotowanie procedury zmierzającej do wyłonienia wykonawcy.

O wpisaniu tego odcinka S 7 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015 zadecydowała Rada Ministrów na wniosek Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka.

 

Źródło : http://www.gddkia.gov.pl/pl/306/gddkia-krakow

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów