KrajowyTransport.pl
Kategorie

Już niebawem kolejne kilometry obwodnicy Leżajska

Jak podaje GDDKiA najdalej we wrześniu planuje się oddanie do użytku kierowców kolejnych kilometrów obwodnicy w Leżajsku.

Polsko-hiszpańskie konsorcjum budowlane, odpowiedzialne za I etap obwodnicy Leżajska ma szeroki wachlarz zadań do wykonania, prace serwisowe, wykończeniowe (brukarskie, odwodnieniowe, sadzenie zieleni) a także kwestie wytłumień akustycznych. Dodatkowo w związku z niesprzyjającą aurą, deszczami i burzami zwiększony jest limit czasowy na wykonanie odpowiednich prac.

Aktualnie profity wynikające z obwodnicy nie są jeszcze widoczne, jednakże już niedługo, po zakończeniu II etapu prac mieszkańcy Leżajska i przejazdni zauważą wyraźne rozładowanie korków. Sama obwodnica jako element ogólnokrajowego systemu pozwoli kierowcom zaoszczędzić parenaście minut czasu dojazdu. Jak podaje strona GDDKiA:

"Umowna wartość kontraktu to 36 531 000 zł brutto. Obwodnica znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 77. Etap I: od łącznika tj. drogi gminnej stanowiącej przedłużenie ul. Jagiełły, poprzez węzeł Giedlarowa z drogą wojewódzką 877 do drogi krajowej nr 77 w Wierzawicach."

Artykuł z dnia

Archiwum artykułów